Alstom plánuje ukončit výrobu kolejových vozidel v Derby

Městská rada Derby reagovala na oznámení Alstomu, že plánuje ukončit výrobu kolejových vozidel ve městě. Po jednání s vládou Alstom informoval Radu, že nyní plánuje ukončit výrobu kolejových vozidel ve svém závodě Litchurch Lane v Derby.

Může za to zpoždění budoucích kontraktů, včetně výroby vlaků pro HS2, což způsobilo značnou mezeru ve výrobním plánu výrobce od začátku příštího roku. Očekává se, že Alstom zahájí práce na vlacích HS2 až koncem roku 2026. V důsledku toho zahájí konzultaci pro nadbytečnost svých výrobních zaměstnanců Derby, která se bude shodovat s koncem jejích současných projektů. Ve městě tak bude ohroženo více než 1300 pracovních míst.

V září městská rada Derby oznámila, že v reakci na tyto očekávané ztráty pracovních míst usiluje o jednání s Alstom. Nyní radní Baggy Shanker, vůdce městské rady Derby, vyjádřil své zklamání z toho, že nebylo nalezeno řešení.

Alstom je v současnosti jedním z největších soukromých zaměstnavatelů v Derby s 2 000 vysoce kvalifikovanými pracovníky sídlícími v jediné továrně na vlaky ve Spojeném království. Sektor železnice je tak důležitý pro město, jak bylo uznáno jeho výběrem pro pozemek ředitelství Great British Railways.

„Společnost Alstom nás informovala, že po měsících jednání s vládou musí nyní naplánovat ukončení výroby kolejových vozidel ve městě a zahájí konzultace týkající se nadbytečnosti výrobního personálu Derby, což se shoduje s ukončením současných projektů.

„Továrna na Litchurch Lane je jedinečným aktivem pro Derby a Spojené království a chápeme, jaký dopad bude mít tato ztráta pracovních míst v dodavatelském řetězci na naše obyvatele a širší region.

„Úzce spolupracujeme se společnostmi Alstom, Unite a vysokými vládními úředníky na prozkoumání možných řešení současné situace od oznámení o možném snižování počtu pracovních míst v září a je nám líto, že řešení dosud nebylo možné. Ministři se skutečně potřebují zavázat a zaměřit se na tento životně důležitý průmyslový sektor. Dodnes jsem zklamaný, že žádný ministr nesouhlasil s tím, aby s námi o této záležitosti hovořil.

„Během tohoto neuspokojivého období stojíme při Alstomu a jeho pracovníkách a nadále podporujeme, kde je to možné,“ sdělil vedoucí městské rady Derby, radní Baggy Shanker.

souprava Aventra pro Abelio. Foto Alstom, Derby

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Alstom plánuje ukončit výrobu kolejových vozidel v Derby

  1. Alstom plánuje ukončit výrobu kolejových vozidel v Derby – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 17/11/2023 at 13:15

    […] Continue reading Alstom plánuje ukončit výrobu kolejových vozidel v Derby at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d