foto airBaltic

AirBaltic obnovil lety z Rigy do Stockholmu

Riga: Hlavní města Lotyšska a Švédska budou spojovat denní lety, které budou obsluhovány letadlem Airbus A220-300. Uvítali jsme rozhodnutí vlády zmírnit cestovní omezení. Bezpečnost našich cestujících zůstává samozřejmě prioritou. Doufáme v ještě více leteckých spojení z Lotyšska a pobaltských států do celého světa – zdůraznil Martin Gauss, prezident společnosti airBaltic.

Reklamy

Dopravce z Rigy zaznamenal v první prázdninový měsíc nárůst počtu cestujících o 251%. ve srovnání s předchozím měsícem tohoto roku. Pravidla pro virus COVID-19, která se v Evropě mění téměř každý den, nás omezují v dosažení úrovní, které jsme již plánovali na červenec – uvedl prezident společnosti airBaltic, která nedávno pozastavila lety na trase Riga – Varšava, ale chce se brzy vrátit na hlavní letiště v Polsku.

Lotyšský národní dopravce hodlá v letní sezóně 2021 provozovat 82 tras. V současnosti provozuje přímé lety z Rigy do Tallinnu, Vilniusu, Dubrovníku, Rijeky a Splitu, Barcelony, Nice, Larnaky a také do Říma, Catanie a Milána. Kromě toho obnovila lety do Billundu, Reykjavíku, Madridu, Curychu, Turku, Prahy a Stuttgartu. Kromě toho podporuje národní spojení s Liepaja.

AirBaltic byl založen v roce 1995 a spojuje region Baltského moře s destinacemi ve střední Evropě, na Středním východě a v Rusku. Jeho hlavním akcionářem je lotyšský stát, který vlastní přibližně 80 procent. Zbytek je na Larsovi Thuesenovi. Lotyšský dopravce používá v provozu jenom 22  letadel Airbus A220-300.

Admin
Author: Admin