Tokyo: Air Asia Japan potvrdila rozhodnutí zastavit provoz, uvádí zpráva „Business Traveler“. Dceřiná společnost malajské skupiny Air Asia se nezabývala dopady krize COVID-19.

“Cestovní omezení a nejistota, kterou vytvořili, výrazně snížily poptávku po podnikání a volném čase, což mělo za následek snížení počtu letů a uzemnění letadel. Tyto faktory výrazně ovlivnily schopnost společnosti pokračovat v provozu,” uvedla společnost Air Asia Japan.

Od svého založení v roce 2014 poskytovaly letecké společnosti ze Země vycházejícího slunce vnitrostátní a mezinárodní spojení z letiště Chubu, který se nachází na umělém ostrově poblíž Tokoname, 33 km od Nagoje.

Navzdory našemu neúnavnému úsilí zůstat v provozu prostřednictvím postupných a rozsáhlých iniciativ snižování nákladů jsme dospěli k závěru, že by bylo pro nás extrémně obtížnou výzvou pokračovat v provozu bez jistoty cesty pandemické obnovy, zdůraznil Jun Aida, COO dopravce. „Zrušili jsme všechny lety a kontaktujeme naše zákazníky do sedmi dnů s dalšími pokyny,“ dodal Jun Aida.

Air Asia Japan provozovala flotilu tří airbusů A320-200. Před vypuknutím pandemie provozovala letecká společnost vnitrostátní lety z Okinawy do Fukuoky, Ósaky, Sapporu, Sendai, Tokia, Nagoye a Nahy. Dopravce kromě toho provozoval mezinárodní spojení do jihokorejského Busanu a Soulu a do Tchaj-pej na Tchaj-wanu.
Admin
Author: Admin

By Admin