Foto protext

Společnost TNB Renewables Sdn Bhd jmenovala AFRY inženýrem vlastníka pro výstavbu rozsáhlé solární fotovoltaické elektrárny v Kedah v Malajsii, která bude poskytovat čistou energii firemnímu spotřebiteli prostřednictvím dlouhodobé smlouvy.

Reklamy

TNB Renewables Sdn Bhd (TRe) je plně vlastněná dceřiná společnost přední malajské energetické společnosti Tenaga Nasional Berhad (TNB), která se pevně zavázala urychlit přechod na udržitelnou energii v zemi a v celé jihovýchodní Asii.

Společnost TRe si vybrala společnost AFRY pro poskytování inženýrských služeb vlastníka v rámci projektu Corporate Green Power Program (CGPP), který se bude nacházet v Pekan Labu Besar, stát Kedah, Malajsie. Fotovoltaická (PV) elektrárna CGPP bude mít kapacitu asi 30 MWac a bude sestávat z pozemního jednoosého solárního sledovače.

Foto protext

Projekt poskytne čistou energii komerčnímu spotřebiteli energie prostřednictvím smlouvy o nákupu virtuální energie (VPPA). Prostřednictvím tohoto ujednání mezi výrobcem obnovitelné energie a spotřebitelem bude konečný komerční zákazník těžit z dlouhodobě dohodnuté cenové struktury pro nákup energie ze solární elektrárny CGPP.

AFRY poskytne komplexní inženýrské služby vlastníka pro projekt solární fotovoltaiky, včetně zařízení elektrického propojení. Povinnosti společnosti AFRY zahrnují pomoc při řízení projektu, přezkoumání návrhu a monitorování fáze výstavby a uvedení do provozu.

„Jsme potěšeni, že můžeme podpořit TRe v tomto důležitém solárním fotovoltaickém projektu, který přispívá k přechodu Malajsie na obnovitelné zdroje energie a snižuje emise skleníkových plynů. S rozsáhlými výsledky společnosti AFRY zahrnujícími více než 500 projektů solárních elektráren v 80 zemích jsme přesvědčeni o naší schopnosti přidat hodnotu projektům, jako je tento,“ říká Petteri Härkki, regionální ředitel AFRY pro Asii.

Více aktivit AFRY v Malajsii

V Malajsii se AFRY zapojila do širokého spektra projektů energetického sektoru. Patří sem pozemní, plovoucí a střešní solární fotovoltaika, větrná energie, bateriová úložiště, vodní energie, biomasa, energie z odpadu, elektrárny na zemní plyn, zelený vodík a přenosové a distribuční sítě. Celkově AFRY úspěšně dokončila více než 110 úkolů v energetickém sektoru v Malajsii, což svědčí o silném odhodlání k udržitelným řešením s cílem urychlit přechod země k budoucnosti čisté energie.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading