77. plavební sezóna je opět rekordní – lodě DPMB přepravily 306 tisíc lidí

Na Brněnské přehradě v neděli 29. října skončí 77. plavební sezóna, která je opět rekordní. Flotila sedmi lodí dopravního podniku během ní přepravila 306 tisíc lidí, což je o 16 tisíc více než loni. Zájem Brňanů a turistů láme rekordy třetí rok po sobě.

„Zájem o lodní dopravu z velké části závisí na počasí. Letošní plavební sezóně k rekordu 306 tisíc cestujících výrazně pomohlo teplé září. Jen během tohoto měsíce jsme převezli téměř 40 tisíc lidí, což je více než dvakrát tolik, co loni. Nejvíce byly naše lodě zaplněné v červenci, kdy jsme přepravili více než 88 tisíc lidí a mnohdy jsme museli přidávat posilové spoje,“ říká Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna.

To potvrzuje i šéf lodní dopravy DPMB Martin Ecler. „Zájem o plavby na objednávku, jako jsou firemní akce, svatby a oslavy, byl také vyšší, uskutečnili jsme jich 183 oproti loňským179. Celkový počet cestujících na běžných linkách však předčil naše očekávání. V podvečer jsme často přidávali posilové spoje od Hradu Veveří, které pomohly svážet lidi z pláží do přístaviště v Bystrci, protože zájem byl v tuto denní dobu obrovský“.

V 77. plavební sezóně se cestující dočkali v přístavišti Bystrc několika vylepšení. „Pro lepší orientaci cestujících jsme na budovu výpravny umístili velkou mapu s přehledem zastávek, informacemi o odjezdech a tarifu. Velký ohlas měla také instalovaná mlžná brána, kde se mohli čekající lidé v horkých dnech zchladit. Zkrátka pracujeme na tom, aby se naše služby veřejnosti stále zlepšovaly,“ dodal Havránek.

Od září vyplouvají lodě DPMB pouze o víkendech. Výjimkou a poslední možností se svézt budou blížící se podzimní prázdniny, které začínají 26. října 2023. Symbolické uzamknutí přehrady a rozloučení se sezónou se odehraje v neděli 29. října od 16 hodin v přístavišti Bystrc. Po krátkém ceremoniálu odpluje poslední loď 77. plavební sezóny. Všichni cestující při této příležitosti obdrží volnou vstupenku na první plavbu při zahajování příští sezóny v dubnu 2024.

Sedm lodí DPMB nyní čeká vytažení na souš a pravidelná zimní údržba, během které pracovníci zkontrolují všechny systémy a provedou jejich údržbu, demontují baterie nebo obnoví nátěry. Lodě DPMB najedou za sezónu 34 000 km, v provozu jsou 5 200 hodin. Trasa z přístaviště v Bystrci do Veverské Bítýšky je dlouhá 10 km, lodě ji ujedou za 70 minut a obslouží na ní 10 zastávek.

foto DPmB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “77. plavební sezóna je opět rekordní – lodě DPMB přepravily 306 tisíc lidí

  1. 77. plavební sezóna je opět rekordní – lodě DPMB přepravily 306 tisíc lidí – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 26/10/2023 at 12:14

    […] […]

Comments are closed.

%d