• 19/05/2022 00:30

Vlaky Eurostar by mohly čelit konkurenci v tunelu pod Lamanšským průlivem

Stránka navštívena: 68
0 0
Doba čtení příspěvku:52 Sekund

Vlaky Eurostar by mohly čelit konkurenci na trase mezi pevninskou Evropou a Velkou Británií přes tunel pod Lamanšským průlivem.

Jak v pondělí potvrdil provozovatel tunelu pod Lamanšským průlivem Getlink, španělský státní dopravce Renfe prověřuje využití vlaků na spojích. Getlink ujistil projekt svou podporou, takové projekty by mohly dát provozu přes tunel pod Lamanšským průlivem nový impuls. Rekreanti a další cestovatelé by pak měli na výběr mezi různými poskytovateli s vlastními tarify a nabídkami, podobnými jako u letadel.

Jak vysvětlil provozovatel tunelu pod Lamanšským průlivem, s ohledem na vysoké náklady by se dalo uvažovat o zřízení společnosti pro nákup a pronájem nových vlaků. Getlink k tomu přispěje svými odbornými znalostmi. Od zahájení projektu do zahájení provozu může uplynout pět až deset let.

Eurostar je dceřinou společností francouzských státních drah SNCF a jezdí z Paříže a Bruselu do Londýna. Korona krize přinesla Eurostaru úbytek cestujících. SNCF se snaží sloučit své dceřiné společnosti Eurostar a Thalys, což je vysokorychlostní spojení z Paříže do Bruselu, Amsterdamu a Severního Porýní-Vestfálska. SNCF od toho očekává provozní a obchodní synergické efekty.

DPA

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %