• 17/05/2022 00:13

Renovace mostu na berlínském hlavním nádraží přináší omezení pro cestující vlakem

Stránka navštívena: 84
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 13 Sekund

Berlín: Berlínské hlavní vlakové nádraží není nijak zvlášť staré, ale opravy se vždy najdou. Nyní se řeší další stavební závada. Na tom závisí i další projekty.

Práce na mostě na berlínském hlavním nádraží přinesou od soboty omezení v části regionální a dálkové dopravy. Dvě ze šesti nadzemních tratí budou uzavřeny až do 8. července. Některé z vlaků budou odkloněny, jejich jízda přerušena nebo jednotlivé zastávky zrušeny, jak v březnu oznámily Deutsche Bahn. V dálkovém provozu je ovlivněna meziměstská trať Amsterdam-Berlín a Eurocity Berlín-Varšava. S-Bahn jezdí beze změny a vlaky v podzemních stanic nejsou ovlivněny.

Důvodem prací jsou stavební závady na mostě Humboldthafen. V oceněné stavbě na východní straně nádraží byly betonové a ocelové části místy nedostatečně propojeny, uvedla dráha. Výsledek: koroze na jednom ze základů. Aby bylo možné základ renovovat, staví se nyní pomocná konstrukce.

Most přes vodní nádrž Humboldthafen získal v roce 2008 německou cenu za stavbu mostů. Poškození bylo zjištěno krátce poté a vlakům byla omezena rychlost. Problémy s kolejovým spodkem na hlavním nádraží, které bylo otevřeno v roce 2006, už vedly k výlukám kvůli opravám.

Pro budoucí severojižní trať S-Bahn je důležitá i skutečnost, že se opravuje Humboldthafenský most. Pod mostním základem v hlavním nádraží má vzniknout stanice S-Bahn. Předtím má být zprovozněn první úsek trasy ze Weddingu na hlavní nádraží s mezizastávkou na Invalidenstrasse. To bylo plánováno na prosinec. V březnu však Deutsche Bahn toto oznámení zrušily. Nový termín bude oznámen v polovině roku.

DPA

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %