• 19/05/2022 00:14

Posílení spolupráce mezi KLM a Thalys na trase Schiphol – Brusel

ByAdmin

Dub 1, 2022 , , ,
Stránka navštívena: 64
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 53 Sekund

Amsterdam: KLM Royal Dutch Airlines a Thalys uzavřely dohodu o dalším vývoji společného produktu AirRail. Cílem je zvýšit počet cestujících KLM přestupujících na letišti Amsterdam-Schiphol na vlak do Bruselu, nikoli na let do belgické metropole.

Nizozemská letecká společnost KLM již nějakou dobu nabízí svým přestupujícím cestujícím možnost cestování rychlovlakem Thalys místo letu Brusel – Amsterdam (nebo naopak). Před pandemií COVID-19 20 až 25 procent těchto cestujících, tedy cca 36 tis. zákazníků zvolilo toto řešení. Nyní KLM vyhradí ještě více míst ve vlacích, což eliminuje potřebu jednoho letu každý den. Změny v nabídce se projeví po 17. červenci.

Co udělají KLM a Thalys?

Než se společnosti rozhodly spolupráci rozšířit, definovaly si však, jaké podmínky musí splňovat, aby se o nabídku ze strany cestujících zvyšoval zájem. První dvě věci jsou zcela zřejmé, tj. mezinárodní vlaky musí zastavovat na letišti Amsterdam-Schiphol a příjezdy a odjezdy vlaků i odjezdy a příjezdy vlaků musí být koordinovány.

mapa sítě Thalys
mapa sítě Thalys

Kromě toho musí být IT systémy leteckých společností a železnic schopny vzájemně komunikovat (např. pro odbavení, nástup, změnu rezervace cestujících v případě narušení atd.) a je nutné integrovat odbavování železničních a leteckých zavazadel tak, aby umožnilo jeho přepravu s cestujícím. Bylo také uznáno, že cestující přijíždějící na letiště Schiphol po železnici musí mít samostatnou tranzitní trasu k letištní bráně.

Thalys již splňuje první dvě kritéria na trase Amsterdam-Schiphol-Brusel. Pokud jde o komunikaci mezi IT systémy KLM a Thalys, našli řešení: sedadla zakoupená KLM ve vlacích Thalys jsou zadána ručně do IT systému KLM, takže zákazníci železniční dopravy mohou mít prospěch ze stejné úrovně služeb a stejně hladké komunikace jako ti, kteří vyberte si letecký zájezd. To znamená, že zákazníci se mohou odbavit a obdržet palubní lístky na vlakovém nádraží Brussels-Midi / Zuid na celou cestu, ať už po železnici nebo letecky. KLM aktualizuje a mění rezervace zákazníků v případě narušení železničních i leteckých služeb. Spoje a nádraží také nabízejí zákazníkům informace o navazujících letech a o tom, jak se na cestu připravit.

Odbavení na nádraží

Cestující budou moci odevzdat svá odbavená zavazadla na nádraží k doručení do cílové destinace. Cestující, kteří zvolí navazující cestu, budou mít na letišti Schiphol také samostatnou tranzitní trasu. To má zajistit hladký přesun.

KLM se zavázala snižovat dopad svých činností na životní prostředí. Kromě modernizace vozového parku, nahrazení většího množství paliv udržitelným leteckým palivem (SAF) a zlepšení naší provozní efektivity se snažíme snížit emise tím, že nabídneme vlak jako alternativu k letům na krátké vzdálenosti. Vývoj produktu AirRail ve spolupráci se společností Thalys je krokem správným směrem a propojení našich dvou sítí v Schipholu, abychom zajistili rychlé, efektivní a pohodlné přesuny, je pozitivním krokem. Stejně jako naše partnerství v leteckém průmyslu odráží naše partnerství s Thalys náš závazek k intermodalitě, řekl Boet Kreiken, výkonný viceprezident pro zákaznickou zkušenost KLM.

Intermodalita mezi letectvím a železnicí hraje důležitou roli při dosahování našich rozvojových ambicí. Rozšíření spolupráce s KLM do této ambice dokonale zapadá. Společně vytváříme produkt, který kombinuje železniční a mezikontinentální lety, aby splnil očekávání našich zákazníků na alternativu šetrnou k životnímu prostředí, uvedl generální ředitel Thalys Bertrand Gosselin.

Jízdní řád vlaků, ve kterých má KLM rezervovaná místa

  • Brusel – Amsterdam-Schiphol: TH9357 denně kromě soboty, TH9351 Sobota
    Po / Út / St / Čt / Pá / Ne 16:52 18:25; sobota 15:52 17:25
  • Amsterdam-Schiphol – Brusel: TH9376 denně kromě soboty, TH9382 Sobota
    Po / Út / St / Čt / Pá / Ne 17:34 19:08; sobota 18:34 20:08

foto Thalys

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %