Železnice a politici oslavují poslední proražení tunelu ve Stuttgartu 21

Nové vlakové nádraží ve Stuttgartu by mělo být hotové na konci roku 2025. Poslední tunel je nyní proražen, další části, jako je expresní trať, již byly slavnostně otevřeny, některé ještě musí být dokončeny nebo se plánují.

Na dlouhé cestě k dokončení projektu Stuttgart 21 udělaly železnice, spolková vláda a další partneři velký krok vpřed: Ve čtvrtek byl proražen jižní tubus nového letištního tunelu, který je podle oficiálních údajů posledním tunelem. velkého projektu. Celkem bylo v rámci Stuttgartu 21 vyraženo kolem 56 kilometrů tunelů, uvedl Sdružení železničních projektů Stuttgart-Ulm. Letištní tunel má napojit letiště a veletrh na dálkovou a regionální železniční síť.

Foto © DB AG / David Sterk

Při posledním průlomu byli na místě spolkový ministr dopravy Volker Wissing (FDP) a ministr dopravy Bádenska-Württemberska Winfried Hermann (Zelení). Podle Sdružení železničních projektů Stuttgart-Ulm jde o „historický milník“ pro Stuttgart 21. Tubusy spojují nové nádraží na letišti s novou tratí na dálnici A8 směrem na Ulm. Podle odhadů Deutsche Bahn však stanice vstoupí do provozu až v roce 2027. Letištní tunel je jedním z osmi tunelů vybudovaných za posledních deset let jako součást Stuttgart 21.

Projekt představuje kompletní reorganizaci železničního uzlu ve Stuttgartu, nejen rekonstrukci hlavního vlakového nádraží v hlavním městě státu. Budují se nová vlaková nádraží, desítky kilometrů železničních tratí a tunelů, propustky a mosty. Stuttgart 21 má pomoci výrazně zkrátit jízdní doby v dálkové a regionální dopravě. Kromě Stuttgartu 21 zahrnuje železniční projekt Stuttgart-Ulm také novou výstavbu již otevřené trati Wendlingen-Ulm.

Úvodní foto © DB AG / Reiner Pfisterer

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Železnice a politici oslavují poslední proražení tunelu ve Stuttgartu 21

  1. Železnice a politici oslavují poslední proražení tunelu ve Stuttgartu 21 – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 16/09/2023 at 16:16

    […] Continue reading Železnice a politici oslavují poslední proražení tunelu ve Stuttgartu 21 at Tr… […]

Comments are closed.

%d