Ze Zlínska a Uherskohradišťska rychleji do Brna

Od 10. prosince budou atraktivní nové zrychlené spoje ze Zlína a z Uherského Hradiště do Brna a zpět. „Mezi Zlínem a Brnem budou zrychlené spoje jezdit co dvě hodiny a trasu urazí za 1 hodinu a 35 minut. Zastavovat budou pouze v Kroměříži na autobusovém nádraží a Milíčově náměstí a v Brně na Tržní, kde můžou cestující přestoupit na tramvaj, anebo se odvezou až na autobusové nádraží Zvonařka,“ představuje novinku náměstek hejtmana pro oblast dopravy Radek Doležel. Mezi Brnem a Uherským Hradištěm pak budou zrychlené autobusy jezdit dokonce každou hodinu. Trasu zvládnou za 1 hodinu a 20 minut, přičemž zastaví ve Starém Městě, v Buchlovicích a v Brně na Tržní. „Při cestě z Brna se pak spojení v Uherském Hradišti rozvětví – jednou za dvě hodiny pojede přes Napajedla do Zlína, jednou za dvě hodiny přes Uherský Brod a Luhačovice do Valašských Klobouk,“ upozorňuje Radek Doležel.

Reklamy

Optimalizace linek v kraji

Velkou změnu bude představovat optimalizace autobusových jízdních řádů na Holešovsku, konkrétně na trase Zlín–Holešov–Kroměříž a v okolí Bystřice pod Hostýnem. „Na hlavních relacích zavedeme taktovou dopravu (Zlín–Holešov, Zlín–Fryšták, Holešov–Kroměříž, Holešov – Bystřice pod Hostýnem) s tím, že Fryšták, Holešov, Hlinsko pod Hostýnem, Brusné, Bystřice pod Hostýnem a Podhradní Lhota budou fungovat jako přestupní uzly,“ představuje novinku Radek Doležel. V oblasti dojde k přečíslování linek, nově bude autobusy obsluhována průmyslová zóna Holešov (přizpůsobeno třísměnnému provozu). Bude také přidáno víkendové večerní spojení ze Zlína přes Fryšták a Holešov do Kroměříže po 22. hodině a nové večerní spoje Zlín–Kvasice–Kroměříž.

K dílčím úpravám jízdních řádů dojde také v ostatních oblastech kraje, např. na Uherskohradišťsku bude přečíslováno několik linek v souvislosti s chystaným novým konceptem MHD Uherské Hradiště (zdejší MHD je od července letošního roku tarifně zaintegrována do IDZK). Přibydou také spoje z Rožnova pod Radhoštěm na Pustevny. Ty budou jezdit o víkendech a svátcích v době konání zimního festivalu ledových soch a v turistické sezóně od května do října, v době letních prázdnin pak každý den.

K úpravám tras nebo časových poloh jednotlivých spojů na základě zpracovaných připomínek cestujících i obcí nebo na základě vyhodnocení dat z provozu dojde i na jiných linkách v rámci celého Zlínského kraje.

S využitím TZ Zlínského kraje, Foto ČSAD Vsetín

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Ze Zlínska a Uherskohradišťska rychleji do Brna”

Comments are closed.