Yutong elektrický autobus. Foto Yutong Bus

Yutong elektrický autobus. Foto Yutong Bus

Společnost Yutong Bus (“Yutong”, SHA: 600066), přední světový výrobce elektrobusů, byla v loňském roce díky svým vysoce kvalitním vozidlům lídrem v prodeji elektrobusů v Evropě.

Reklamy

V žebříčku sestaveném společností Chatrou CME Solutions Europe se společnost umístila na prvním místě s 479 autobusy prodanými v Evropě v roce 2022. Prvenství v žebříčku upevňuje pozici společnosti Yutong jako velkého hráče v mimořádně konkurenčním čínském odvětví elektrobusů.

Z údajů společnosti Chatrou CME Solutions vyplývá, že podíl autobusů s nulovými emisemi na trhu v evropských městech nyní dosáhl 30 %. Tato nizozemská poradenská společnost dlouhodobě sleduje změny a trendy na trhu s užitkovými vozidly využívajícími nové energie a stala se autoritativním hlasem, pokud jde o stav odvětví elektrických autobusů v Evropě.

Tržby společnosti Yutong v Evropě v roce 2022 meziročně vzrostly o 58 % ve srovnání s předchozím rokem a její podíl na trhu se zvýšil z 9,2 % v roce 2021 na 11,5 % v roce 2022, což svědčí o kvalitě výrobků společnosti dodávaných na trh. Společnost Yutong prodává své výrobky po celém světě. Zpráva uvádí, že společnost Yutong vstoupila na evropský trh v roce 2018 a vyvezla celkem více než 2200 kusů do více než 15 zemí, konkrétně do Polska, Dánska, Francie, Finska, Norska, Spojeného království, Itálie, Španělska, Portugalska, Bulharska, Islandu a dalších.

Evropská poptávka po autobusech s nulovými emisemi stále roste a vedle čistě elektrických autobusů roste i poptávka po autobusech s hybridním pohonem, na zemní plyn a na alternativní energii. Čínské autobusy hrají stále důležitější roli v ekologické transformaci veřejné dopravy v Evropě.

počet prodaných e-busů prodaných dle výrobců

Úspěch společnosti Yutong podporuje její aktivní prosazování transformace z výrobce autobusů na poskytovatele řešení ekologické mobility. Evropské země vědomě podporují veřejnou dopravu s nulovými emisemi, takže model „produkt + služba” společnosti Yutong je jasnou volbou při nákupu vozidel a řešení mobility pro jejich trh.

Rok 2022 byl pro celosvětový trh s novými zdroji energie velmi úspěšný a společnost Yutong si dokázala upevnit svou pověst v oblasti produktů, služeb, řešení a technologií. Snaha o internacionalizaci společnosti znamenala významnou příležitost k postupnému rozšiřování jejího působení v zahraničí.

Kromě Evropy se autobusy využívající nové energie společnosti Yutong Bus používají ve více než 20 zemích a regionech po celém světě a dosahují dobrých výsledků v Kataru, Mexiku, Chile, Singapuru, Austrálii a dalších zemích, kde rozvíjejí ekologickou veřejnou dopravu.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading