» Domů » Železnice » Výstražná stávka v Rakousku v pondělí bude

Výstražná stávka v Rakousku v pondělí bude

Jednání o novém železničářském KV dnes v neděli ztroskotala. Bohužel po více než 12 hodinách intenzivních jednání se sociálním partnerům nepodařilo dosáhnout dohody. Odborový svaz vida proto vyhlásil na zítra, v pondělí, od 00:00 do 24:00 varovnou stávku. Pro železniční provoz ÖBB to znamená zastavení veškeré vlakové dopravy v celém Rakousku.  

Postižena je i přeshraniční železniční doprava a noční cestování. Ode dneška, nedělního večera, až do úterního rána budou výpadky spojů Nightjet a EuroNight.  ÖBB preventivně informovaly své cestující již minulý pátek a znovu je vyzvaly, aby odložili zbytečné cesty nebo zvolili alternativní možnosti cestování.  

Generální ředitel ÖBB Andreas Matthä: „Pro tuto stávku nemám absolutně žádné pochopení. Zaměstnavatelé nabídli nejvyšší nabídku ze všech odvětví s 8,44 %. Jednoznačně svévolná stávka odborů. Bolí mě, že jsou naši cestující takto postiženi. Chtěl bych se zákazníkům upřímně omluvit. ÖBB udělá vše pro to, aby byl provoz co nejrychleji obnoven a cestující byli opět spolehlivě přepraveni do svých destinací.“ Jízdenky ÖBB Standard & Sparschiene zůstávají v platnosti do 5. prosince 2022 včetně nebo budou vráceny. Majitelé permanentek jsou rovněž odškodněni v souladu s právy cestujících.  Postižení mohou zůstat i jiní dopravci, pokud využívají služeb strojvedoucích ÖBB.

Autobusů Postbus se stávka nedotkne

ÖBB bude o dalších dopadech stávky průběžně informovat. Cestující pak mohou najít podrobnosti o omezeních, zpožděních nebo zrušeních na oebb.at/streik, kanálech sociálních médií ÖBB a v informacích o jízdním řádu SCOTTY a také na platformách jednotlivých koordinátorů dopravy spolkových zemí, nebo u plánovačů dopravy VMOBIL cleVVVermobil a  www.vmobil.at

ÖBB doporučuje cestujícím, kteří cestují vlakem ve vorarlberském místním dopravním systému v noci z neděle na pondělí, zahájit cestu domů před 23:00, protože nelze zaručit, že vlaky ještě krátce před nebo po půlnoci pojedou. Postižena může být i přeshraniční železniční doprava a noční cestování. Od nedělního večera nebo do úterního rána mohou na spojích Nightjet a EuroNight docházet k výpadkům spojů. Naopak spoje ÖBB Postbus pojedou bez omezení. Ve většině měst se očekává dopravní kolaps, proto některá města už dopředu avizují komplikace v provozu své MHD, vlivem extrémně husté dopravy.

Foto © ÖBB_Kapferer

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes