• 04/07/2022 01:23

Vyjel z parku na kole do boku auta

ByAdmin

Led 18, 2022 , , ,
Stránka navštívena: 1022
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 26 Sekund
foto Policie ČR z místa nehody
foto Policie ČR z místa nehody

Myslel, že má všude přednost, protože je chodec, jenom jede na kole, díky tomu zprudka najel na přechodu pro chodce z boku do osobního vozu značky Ford a způsobil škodu za 20 tisíc korun. Romský mladík, který vyjel z parku Lužánky v centru Brna si nedal pozor, odkud a jak vyjíždí. Při úmyslu přejet přechod pro chodce na kole, však se doslovně vyřítil v okamžiku, kdy řidič vozu

značky Ford Modeo vjel do křižovatky. V doby vjetí do křižovatky řidič, dle kamerového záznamu v místě nehody byl cyklista ještě 30 metrů od okraje křižovatky. Díky tomu došlo k prudkému nárazu do boku vozu, kde došlo k poškození zrcátka spolujezdce a promáčknutí dveří na straně spolujezdce. Policie, která přijela vyšetřit tuto nehodu vypočítala výši škody na 20 tisíc korun, kterou zavinil svoji neuváženou jízdou cyklista s odměnou v podobě pokuty cyklistovi, který je toho času bez práce a pro množství problémů, který si udělal ve svém životě ve finanční tísni.

Dle Policie ČR, která nehodu vyšetřovala, je přechod na ulici Lužánecká značně často místem nehod cyklistů s chodci, nebo auty, kde si cyklisté nedávají pozor a chovají se naprosto arogantně. Přitom cyklista na přechodu pro chodce nemá přednost, je totiž brán z pohledu zákonů, jako účastník silničního provozu, nikoliv chodec.

 

foto Policie ČR z místa nehody
foto Policie ČR z místa nehody

Aby měl přednost, musel by vést kolo. Celou řadu dezinformací se tak ohání značná část cyklistů a vynucuje si přednost, tam kde nemá a nebo způsoboví svým jednáním škodu někomu jinému. V malém množství případů se podaří pachatele dostihnout a potrestat uvádí mluvčí Policie ČR.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %