zleva doprava stojí Roger Alm, prezident Volvo Trucks, Niklas Anderson, výkonný viceprezident divize logistiky v DFDS. Foto Volvo/ DFDS

zleva doprava stojí Roger Alm, prezident Volvo Trucks, Niklas Anderson,
výkonný viceprezident divize logistiky v DFDS.
Foto Volvo/ DFDS

Společnost Volvo Trucks obdržela objednávku na 100 elektrických nákladních vozidel od logistické společnosti DFDS. Touto nejnovější objednávkou společnost DFDS téměř zdvojnásobila svou flotilu elektrických nákladních vozidel Volvo na celkem 225 nákladních vozidel – největší firemní flotilu těžkých elektrických nákladních vozidel v Evropě.   

Reklamy

DFDS, jedna z největších přepravních a logistických společností v severní Evropě, zaznamenává rostoucí poptávku po dopravních řešeních s nižším dopadem na životní prostředí. Společnost nyní zadala další objednávku na 100 elektrických nákladních vozidel od Volva. Dříve DFDS zakoupilo od Volva celkem 125 těžkých elektrických nákladních vozidel.

95 elektrických nákladních vozidel Volvo je v současné době v provozu ve Švédsku, Dánsku, Litvě, Belgii a Nizozemsku a zbývajících 30 má být dodáno v průběhu roku 2024. Díky rostoucí flotile elektrických nákladních vozidel snížila společnost DFDS do konce roku emise skleníkových plynů o 1 516 tun. 2023.* 

„Jsem velmi hrdý na to, že mohu pokračovat v našem úzkém partnerství s DFDS. Tato objednávka na dalších 100 elektrických nákladních vozidel Volvo je důkazem jejich důvěry v naši společnost. Velký nárůst flotily elektrických nákladních vozidel DFDS ukazuje, že doprava s nulovými emisemi je zde a teď životaschopným řešením,“ říká Roger Alm, prezident Volvo Trucks.

Nové elektrické nákladní vozy budou nasazeny na devíti trzích v Evropě, včetně Velké Británie, Irska, Nizozemska, Belgie a Švédska. Nákladní vozy budou z aktualizovaných a energeticky účinných modelů Volvo FH Electric a FM Electric. DFDS má v současnosti největší flotilu těžkých elektrických nákladních vozidel v Evropě a je na dobré cestě dosáhnout svého cíle, kterým je mít do roku 2030 alespoň 25 procent vozového parku elektrifikovaných. „Chceme podpořit přechod k udržitelnější silniční dopravě. Naše rozšiřující se flotila elektrických nákladních vozidel přispěje nejen ke snížení dopadu našich operací na klima. To také umožní DFDS podporovat více společností, které chtějí dekarbonizovat své dodavatelské řetězce. 100 nových elektrických nákladních vozidel podtrhuje náš závazek posunout vývoj kupředu,“ říká Niklas Anderson, EVP, Logistic Division společnosti DFDS. Některé z nových elektrických nákladních vozidel budou sloužit k přepravě zboží do az montážního závodu Volvo Trucks v Göteborgu.  Od roku 2019 společnost Volvo Trucks prodává elektrická nákladní vozidla zákazníkům ve 45 zemích na šesti kontinentech.Volvo v současnosti nabízí nejširší produktovou řadu v oboru s osmi elektrickými modely, které uspokojí velmi širokou škálu přepravních úkolů ve městech a mezi nimi. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading