Foto Stadler

Foto Stadler

Stadler s hrdostí oznamuje, že FLIRT H2 byl zapsán do databáze Guinessovy knihy rekordů pro nejdelší vzdálenost 1 741,7 mil (2 803 kilometrů), kterou dosáhl pilotní vícejednotkový osobní vlak s vodíkovými palivovými články bez doplňování paliva nebo dobíjení. Tento úspěch podtrhuje inovační sílu a technologické vedoucí postavení Stadler v oblasti udržitelné železniční dopravy. Inovace byly vždy jedním z klíčových faktorů přispívajících k úspěchu společnosti a zápis do databáze Guinnessovy knihy rekordů představuje další vzrušující vrchol, který dokazuje schopnosti FLIRT H2 a jeho průkopnickou technologii.

Reklamy

Stadler měl tu čest představit FLIRT H2 veřejnosti poprvé na InnoTrans 2022 v Berlíně. Bylo vyvinuto značné množství detailních řešení pro integraci palivových článků a systémů skladování vodíku do moderní produktové řady příměstských vlaků FLIRT. Tato řešení byla od té doby důkladně testována, nejprve ve Švýcarsku a nedávno na speciálním testovacím okruhu v Coloradu ve Spojených státech.

Těsně před dokončením testování se společnost snažila prokázat spolehlivost a schopnosti tohoto inovativního vlaku. Za tímto účelem byl pod bedlivým dohledem týmu pro hodnocení Guinessovy knihy rekordů podniknut pokus o stanovení nového rekordu pro dojezd vodíkového vlaku bez doplňování paliva nebo dobíjení.

Dr. Ansgar Brockmeyer, výkonný viceprezident pro marketing a prodej společnosti Stadler, řekl: „Tento světový rekord představuje ideální rozsah výkonu naší vodíkové verze nejprodávanější elektrické vícenásobné jednotky FLIRT, FLIRT H2. Je to monumentální úspěch celého našeho týmu a jsme velmi hrdí na to, že držíme další rekordní titul.”

Martin Ritter, generální ředitel Stadler US Inc., řekl: „Stadler se soustavně zaměřuje na budoucnost železniční dopravy s alternativními pohonnými systémy neustálým vývojem inovativních technologií. Používáním vodíku jako čistého zdroje energie aktivně přispíváme k ochraně životního prostředí a formujeme udržitelné cestování zítřka s nulovými emisemi.“

Cesta za světovým rekordem začala ve večerních hodinách 20. března 2024, kdy vlak vyrazil na svá první kola po testovací trati. Tým inženýrů ze Stadler a ENSCO pokračoval v jízdě s vozidlem na směny celou noc a následující den a úspěšný pokus ukončil v 17:23. (MST), dne 22. března 2024 (23. března 2024 ve 12:23 SEČ). Celkem vlak ujel 1 741,7 mil (2 803 kilometrů) za více než 46 hodin na jedno naplnění nádrže.

Díky tomu je Stadler’s FLIRT H2 oficiálně držitelem světového rekordu v nejdelší vzdálenosti ujeté osobním vlakem na vodíkový pohon bez doplňování paliva nebo dobíjení. Pokus o rekord byl proveden v testovacím centru ENSCO v Pueblo v Coloradu, kde vozidlo prošlo procedurou typového testu. Před pokusem o světový rekord, během něj a po něm byly vedeny podrobné záznamy, aby bylo zajištěno vytvoření přesných a transparentních důkazů.

2FYDMG9 Deer Creek Reservoir Dam Trailhead hiking trail Panoramic Landscape views by Heber, Wasatch Front Rocky Mountains. Utah, United States, USA. Foto Stadler

FLIRT H2 for San Bernardino County Transportation Authority (SBCTA) je druhým vlakem Stadleru, který získal titul Guinessovy knihy rekordů a získal alternativní pohon. V prosinci 2021 FLIRT Akku, bateriový model FLIRT, stanovil světový rekord v nejdelší cestě s bateriovou jednotkou v čistě bateriovém režimu, která v Německu urazila 224 kilometrů.

O udržitelnou veřejnou dopravu je velký mezinárodní zájem. Vodíkový vlak Stadler FLIRT H2 byl na trhu dobře přijat. Kromě nedávné objednávky dalšího vodíkového FLIRTu pro Kalifornii je Stadler prvním výrobcem vlaků na světě, který vyrábí úzkorozchodné vodíkové vlaky. Italští železniční operátoři Ferrovie della Calabria (FdC) a ARST v Evropě již opce vykoupili, což znamená, že společnost Stadler má nyní v Itálii smlouvu na dodávku celkem 15 vozidel na vodíkový pohon.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading