» Domů » Letecká doprava » Vláda Åland se připojuje k Poradnímu výboru pro průmysl společnosti Heart Aerospace

Vláda Åland se připojuje k Poradnímu výboru pro průmysl společnosti Heart Aerospace

Vláda Åland, autonomní části Finska, dnes oznámila, že se připojí k Industry Advisory Board společnosti Heart Aerospace, aby poskytla informace o návrhu, vývoji a komercializaci regionálního elektrického letadla švédské společnosti ES-30.

Åland se tak stává první vládou zastoupenou v průmyslovém poradním výboru, který se skládá z leteckých společností, leasingových společností a letišť z celého světa, z nichž každý představuje klíčovou část leteckého ekosystému nezbytného pro podporu elektrifikace letecké dopravy.

Začátkem tohoto roku Heart Aerospace a vláda Åland oznámily spolupráci na prozkoumání využití Heart’s ES-30 při rozvoji udržitelných leteckých služeb pro skupinu ostrovů v Baltském moři.  

“Závazek Ålandu k udržitelnému letectví je neochvějný. Vstupem do poradního výboru Heart Aerospace’s Industry Advisory Board nejenže podporujeme elektrifikaci letecké dopravy, ale také zajišťujeme, že Åland zůstane propojena tím nejekologičtějším způsobem. Naše spolupráce se společností Heart Aerospace znamená naši oddanost k zelenější budoucnosti a jsme hrdí na to, že jsme první vládou, která učinila tento průkopnický krok,“ řekl Fredrik Karlström, ministr obchodu a průmyslu ve vládě Åland.

Hlavní město Åland Mariehamn se nachází necelých 150 km od švédského hlavního města Stockholmu a třetího největšího města Finska Turku a necelých 300 km od hlavního města Finska Helsinek a druhého největšího města Tampere, což z něj činí ideální případ pro rané použití pro ES-30 Heart Aerospace.

Letecké služby jsou nezbytné pro ekonomické a sociální spojení Åland s blízkými velkými městy na pevnině. Dnes má Åland tři letecká spojení z Mariehamnu do švédského Stockholmu a do Turku a Helsinek na finské pevnině.

„Připojení vlády Åland k našemu Poradnímu výboru pro průmysl není jen důležitým krokem směrem k udržitelným leteckým spojením do az Mariehamnu, ale také poskytne cennou novou perspektivu stávajícím členům Poradního výboru, protože společně pracujeme na dekarbonizaci letecké dopravy,“ řekl Simon Newitt, prezident a obchodní ředitel společnosti Heart Aerospace.

Heart Aerospace vyvíjí ES-30, regionální elektrické letadlo se standardní kapacitou 30 cestujících poháněné elektromotory s energií získanou z baterie. ES-30 bude mít plně elektrický dolet s nulovými emisemi 200 kilometrů, prodloužený dolet na 400 kilometrů s 30 cestujícími a flexibilitu pro let až 800 kilometrů s 25 cestujícími, to vše včetně typických rezerv leteckých společností. 

Foto: 2023

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes