• 04/07/2022 02:16

Vídeňské metro testuje nový informační systém pro cestující

© foto Wiener Linien
Stránka navštívena: 1218
0 0
Doba čtení příspěvku:57 Sekund

Společnost Wiener Linien, která je provozovatelem vídeňského metra, oznámila zahájení testů nového informačního systému pro cestující. Zatím se bude testovat formou simulací. Systém je založen na moderních multimediálních obrazovkách, které zobrazují aktuální polohu vlaku, možné změny a časy odjezdů navazujících vlaků.

Vídeňské metro se pochlubilo testováním nového informačního systému pro cestující. Poskytla jej společnost Siemens Mobility a bude prozatím simulována a testována bez cestujících. Systém je založen na moderních a inovativních zástěnách, které jsou zavěšeny nad každé dveře.

Nad dveřmi, které se v dané stanici otevřou, vám systém sdělí, kudy k východu jít, na které linky lze přestoupit a za jak dlouho pojede autobus nebo tramvaj. Na druhou stranu obrazovky nad zavřenými dveřmi budou indikovat polohu vlaku na celé síti a celý její plán.

Systém se nazývá Passenger Info Plus a je testován ve vozech X-Wagen, nejnovějších přírůstcích ve vídeňském metru. S novým X-Wagenem dostávají Vídeňané nejmodernější vozidlo a všechny aktuální informace přesně tam, kde je potřebují, tedy při cestování metrem. Jsme hrdí na to, že jsme první společností veřejné dopravy na světě, která nabízí Fahrgastinfo Plus jako službu našim cestujícím, říká Alexandra Reinagl, generální ředitelka Wiener Linien.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %