Velká výluka vlaků linky REX 6 z Vídně do Bratislavy, Petržalky, která začne 1. října potrvá až do 27. listopadu 2022. V období od 1. října do 27. listopadu 2022 bude správce železniční infrastruktury v Rakousku (ÔBB Infra) realizovat rozsáhlé rekonstrukční práce, které budou mít za následek výrazná omezení vlakové dopravy v úseku Bruck/Leitha (AT) – Wien Hbf. (AT).

V důsledku výlukových prací budou vybrány vlaky na uvedeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou (NAD). Mezi nimi bude část vlaků linky REX 6 (na Slovensku REX 77xx) z/do stanice Bratislava-Petržalka.

Autobus z Bruck/Leitha směrem do Vídně odjíždí po přestupu cestujících z kmenového vlaku. Autobus z Vídně odjíždí v dřívější časové poloze tak, aby stihl odjezd kmenového vlaku ze stanice Bruck/Leitha směrem na stanici Bratislava-Petržalka. V době zvýšené přepravní špičky jsou za vlaky REX vedeny i přímé autobusy bez mezi zastavení.

Výlukový jízdní řád na lince REX 6

Seznam dotyčných vlaků s nahradní autobusovou dorpavou v úseku Wien Hbf. – Bruck/Leitha naleznou cestující ZDE.

Výluka se dotkne i cestujících rakouského dopravce, jejichž cílovou/vycházející destinací není Slovensko. Všechny vlaky linky REX 62 (Wien Hbf. – Hegyeshalem a zpět) budou totiž v úseku Bruck/Leitha – Wien Hbf. nahrazeny autobusy. Totéž platí i všechny linky S-Bahn S60 (Wien Hbf – Wr. Neustadt a zpět).

Admin
Author: Admin

By Admin