• Út. Srp 16th, 2022

Ve Velké Británii se otevírá první letiště Urban-Air Port pro letadla eVTOL

Dub 27, 2022 , ,
Stránka navštívena: 203
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 9 Sekund

Urban-Air Port, britský developer pozemní infrastruktury pro aerotaxi a další inovativní autonomní nákladní drony, otevřel první uzel na světě pro elektrická vzletová a přistávací vozidla (eVTOL). Air-One se sídlem v Coventry je nyní otevřena pro veřejnost k demonstracím.

Air-One byl otevřen 25. dubna 2022 a ohlašuje nový věk letecké dopravy s nulovými emisemi. Podle Urban-Air Port bude mini-letiště Air-One pro návštěvníky otevřeno minimálně jeden měsíc do konce května 2022. Během této doby si developer projektu klade za cíl předvést, jak by mohla účelová pozemní infrastruktura pomoci uvolnit potenciál udržitelné mobility a přispět k dekarbonizaci letecké dopravy a zároveň zajistit bezproblémovou cestu cestujících nebo dodání zboží.

pohled na možná letiště Urban Airport
pohled na možná letiště Urban Airport

„Otevření Air-One je významný okamžik – startovací zbraň pro nový věk dopravy, věk nulových emisí a cestování bez přetížení mezi městy a v rámci nich, díky nimž budou lidé zdravější, šťastnější a propojenější než kdy dříve. Auta mají silnice. Vlaky mají koleje. Letadla mají letiště. Nyní mají eVTOLs Urban-Air Port,“ uvedl Ricky Sandhu, zakladatel Urban-Air Port, v prohlášení zveřejněném na webu Coventry City Council .

Podle Sandhu trvalo přibližně 15 měsíců, než Urban-Air Port otevřel první demonstrační zařízení budoucího inovativního letiště v životní velikosti určené k obsluze eVTOL.

Vývojář věří, že vývoj inovativní pozemní infrastruktury bude hrát klíčovou roli v budoucí expanzi letadel eVTOL, a uvedl, že Air-One bude hostit demonstrační lety a také několik letištních procesů, včetně velení a řízení letadla, nabíjení a nákladu eVTOL. nakládání pro bezpilotní drony.

„Lety velkých nákladních dronů předvede britský vývojář dronů Malloy Aeronautics. […] Air-One bude také hostit nabíjecí infrastrukturu pro další druhy elektrické dopravy, včetně elektrických vozidel od některých z největších a nejznámějších světových automobilových značek, aby bylo možné hladce integrovat nízkouhlíkovou dopravu,“ pokračovalo prohlášení.

Podobné články k tématu  Lufthansa jedná o převzetí podílu v ITA

Urban-Air Port citoval předpovědi analytiků NASA, že se očekává, že trh s pokročilou leteckou mobilitou (AAM) dosáhne ročního růstu 9 % s potenciálem dosáhnout až 1 bilionu dolarů během příštích 20 let. S ohledem na tuto prognózu má Urban-Air Port za cíl urychlit své plány rozvoje s cílem spustit v příštích pěti letech 200 vertiportů po celém světě, včetně zařízení ve West Midlands a Londýně, stejně jako ve Spojených státech, Austrálii, Jižní Koreji, Jihovýchodní Asie, Německo, Francie a Skandinávie.

Koncem ledna 2022 zajistila společnost Urban-Air Port investici od společnosti Supernal, dceřiné společnosti Hyundai Motor Group, která v současné době vyvíjí vozidlo eVTOL pro uvedení do provozu v roce 2028. Předpokládá se, že investice bude použita na vývoj a integraci systémů AAM do stávajících dopravních sítí.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi