• 06/07/2022 05:35

V Nových Zámcích přibude další středisko technicko-hygienické údržby, které se postará o čistotu vlaků národního dopravce

Čištění vlaků v Nových Zámcích probíhalo převážně pod širým nebem, ale nové středisko Thu tyto služby zastřeší a skomfortní tak práci zaměstnanců ZSSK.
Stránka navštívena: 2013
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 2 Sekund

Železniční společnost Slovensko (ZSSK) modernizuje nejen své vlaky, ale i pracoviště. Nové moderní střediska technicko-hygienické údržby (Thu) budou přispívat k prodloužení životnosti nových, resp. modernizovaných kolejových vozidel.

Včerá ZSSK v prostoru lokomotivních depa v Nových Zámcích podepsala smlouvu o dílo technicko hygienické údržby kolejových vozidel pro středisko Nové Zámky za účasti Otokara Kleina, primátora města Nové Zámky a Romana Kořene, předsedy představenstva ZSSK, spolu se zástupcem dodavatelské společnosti Metrostav Martinem Kokavcom, oblastním ředitelem pro Slovensko – západ. Přítomní zároveň poklepali základní kámen nové stavby, která se začne realizovat v nejbližších týdnech.

Nové pracoviště infrastruktury Thu Nové Zámky bude vybudováno v prostorách současného lokomotivních depa Nové Zámky. Doposud byly poskytované služby Thu realizované na více pracovištích uzlových stanic, navíc byly ve velké míře omezeny povětrnostními podmínkami, neboť šlo o otevřený prostor nebo prostor přímo na kolejišti železničních stanic, přičemž některé potřebné činnosti se museli odsouvat. Nicméně, po spuštění zmíněných středisek Thu budeme čištění soustřeďovat do nových pracovišť, které zaručí včasné provádění nezbytných činností a zároveň zvýší komfort práce našich zaměstnanců.

Středisko Thu je vstupenka do 21. století, co se údržby vlaků týká, protože současné pracoviště neodpovídají potřebám nových vozidel, která byla ZSSK v letech pořízena. Velkou výhodou střediska Thu je čištění exteriéru i interiéru vozidel i krátkodobá technická údržba. To vše bude vytvořeno na jednom místě a pod jednou střechou vybudováním nové haly provozního ošetření souprav, haly stabilního úklidu, kolejí pro čištění toalet ve vozech s uzavřeným systémem WC, nových rozvodů inženýrských sítí, jakož i nezbytných nových technologií pro danou činnost technické a hygienické údržby kolejových vozidel. Ve středisku bude možné mýt vozidla i při nižších teplotách.

Všechny služby moderních středisek Thu v souladu s jejich vybavením a určením budou poskytovány i ostatním dopravcům, kteří využívají slovenské koleje. Střediska tedy budou mít přínos pro cestující všech společností včetně soukromých dopravců.

Pro vybudování kompletního a funkčního pracoviště Thu v Nových Zámcích je třeba realizovat výstavbu následujících objektů a provozních souborů:

  • vjezdová – odjezdová kolejiště přímo spojené se železniční sítí,
  • hala provozního ošetření souprav,
  • koleje s prohlídkovým kanálem,
  • čisticí a fekální koleje s kanály a zařízeními na odsávání,
  • stabilní halový umývač, ruční umývač,
  • zařízení pro manipulaci s fekáliemi as tuhým odpadem,
  • testovací zařízení,
  • posunovací zařízení.

Na Slovensku budou v nejbližší době vybudovány tři moderní střediska Thu, a to kromě Nových Zámků také ve Zvolenu a Humenném. Od projektu si ZSSK slibuje zvýšení kvality provádění čištění, údržby, technických kontrol a menších oprav vlakových souprav za lepších podmínek jako v současnosti.

Foto, text ZSSK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %