• 06/07/2022 06:28

Nová pravidla vstupu do Anglie v souvislosti s koronavirem. Změny od října

Stránka navštívena: 3091
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 48 Sekund

Od 4. října tohoto roku. pravidla pro příjezd do Anglie se výrazně zjednoduší a uvolní. Stávající „semaforový systém“ – se zelenými, žlutými a červenými seznamy zemí – bude nahrazen jedním červeným seznamem, oznámil v pátek britský ministr dopravy Grant Shapps.

Všechna místa, která nejsou na červeném seznamu vysoce rizikových zemí, budou automaticky považována za bezpečná. Od 4. října také nebudou cestovatelé muset testovat na koronavirus, než přijedou do Anglie ze zahraničí. Druhý den po příjezdu do Anglie však budeme muset ještě provést test na koronaviry, ale i zde došlo k dobré změně: dražší test PCR byl nahrazen možností provedení běžného testu antigenu (poslední změna , ale vstoupí v platnost až na konci října). Každý, kdo bude pozitivní, bude muset být doma v karanténě a mít bezplatný test PCR, který bude sekvenován z genetického kódu viru, aby pomohl identifikovat nové varianty. Neočkovaní lidé budou stále muset provádět testy typu PCR.

Lidé vracející se ze zemí červeného seznamu budou muset podstoupit placenou 10denní karanténu v jednom z hotelů označených úřady. Z červeného seznamu, který má zatím více než 50 zemí a území, bude od středečního rána odstraněno osm. Jsou to: Turecko, Egypt, Keňa, Pákistán, Maledivy, Srí Lanka, Omán a Bangladéš.

Dnešní změny znamenají jednodušší a transparentnější systém. S menším počtem testů a nižšími náklady, umožňující více lidem cestovat, vidět své blízké nebo podnikat po celém světě a zároveň poskytovat podporu odvětví cestovního ruchu, řekl Shapps. Oznámil, že nový systém má fungovat minimálně do konce roku.

Veřejné zdraví bylo vždy jádrem naší cestovní politiky v zahraničí a díky více než 44 milionům plně očkovaných lidí ve Velké Británii jsme nyní schopni podle toho zavést aktualizovaný systém, který odráží novou situaci,  dodal ministr dopravy. Vysvětlil, že změny nemohly být zavedeny dříve, protože názory vědců byly v té době proti.

Ohlášené změny se budou týkat pouze příletů a odletů do Anglie. Zbytek Spojeného království má tendenci harmonizovat své cestovní seznamy podle aktualizací britské vlády, ale v některých případech byly opatrnější, např. Skotsko již nějakou dobu požaduje hotelovou karanténu od všech cizinců, nejen ze zemí Červeného seznamu. Zatím pouze velšská vláda oznámila, že nové změny „pečlivě prostuduje“. Úřady v Edinburghu a Belfastu zatím k této záležitosti nezaujaly stanovisko.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %