V Křižíkově elektrárně vznikne dočasné cyklokrosové DEPO 24.

foto město Tábor

Budova Křižíkovy elektrárny pod železničním mostem na Bechyni, takzvaným elektrákem, poslouží první únorový víkend jako zázemí pro doprovodný program při Mistrovství světa v cyklokrosu.

Reklamy

Budova elektrárny je majetkem města Tábora. Pořadatelé, kteří si objekt vypůjčili, projekt nazvali DEPO 24. Milovníci cyklokrosu mohou zdarma navštívit zdejší cyklistické symposium, kde se potká umění, sport a cyklonadšenci. Zahajovací akce se uskuteční ve čtvrtek 1. února 2024 od 18.00 hodin. Následně v pátek 2. února od DEPO 24 vyrazí první cyklojízda a večer se uskuteční slavnostní zahájení mj. v režii: http://pasnormalstudios.com/

Pas Normal Studios a Steve Tilford Foundation Racing představí v elektrárně novou závodní cyklokrosovou kombinézu a průřez výbavou z let minulých. Radotínské SBCR připraví expediční instalaci, která ukáže, jakou svobodu může dát cestování na kole. SBCR ukáže krásu cyklokrosu a úspěchy našich reprezentantů. Také si připomeneme největší úspěchy českého cyklokrosu prostřednictvím speciální audiovizuální instalace.

Kdo bude mít chuť, může vyrazit s International Cycling Club na páteční a sobotní dvouhodinovou gravel vyjížďku, která provede krásami Tábora a blízkého okolí. V pátek se startuje v 9.00, v sobotu v 11.00 hodin.

Součástí DEPA 24 bude výstava fotografií. Jakub Dohnálek se podělí o záběry ze sedla svého kola s názvem „Endless horizon“. Jiří Pařízek nechá nahlédnout do své „Cyklokrosové kroniky“ a zavede nás do srdce cyklokrosových závodů v Táboře. O zajímavé rozhovory s osobnostmi české cyklistiky se v DEPO 24 postará Teo Kováč a jeho projekt Rádio Peloton.

„Vypadá to, že z centrály Specialized stihne dorazit více než deset let konzervované zabahněné kolo Zdeňka Štybara, který ho od svého vítězství v Hoogherheide neviděl. Kromě expozice a fotografických výstav bude právě u kola připravena Štybar Wall, kde budou moci lidé zanechat závodníkovi vzkaz a který se tam za námi snad v sobotu na chvilku zastaví. V neděli zůstane DEPO 24 prázdné a my se všichni přesuneme fandit na trať,“ uvedl za pořadatele Štěpán Klíma.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “V Křižíkově elektrárně vznikne dočasné cyklokrosové DEPO 24.”

Comments are closed.