Foto město Jihlava

Foto město Jihlava

Objízdná trasa pro řidiče povede od 25. března po ulicích Romana Havelky a Okrajová. Obyvatelům Hybrálecké ulice bude průjezd umožněn po domluvě.

Reklamy

Do Hybrálecké ulice se po zimě vrátí dělníci. Už 25. března začnou s plánovanou rekonstrukcí. Lidé se dočkají nového chodníku, který bude dlouhý cca 325 metrů a 13 sloupů veřejného osvětlení. V plánu je i kompletní rekonstrukce stávající komunikace. „V rámci oprav necháme vybudovat také 385 metrů nového vodovodu společně s propojkami mezi ulicemi Hybrálecká a Červené Domky včetně napojení na stávající dešťovou kanalizaci,“ uvedl Pavel Svoboda z odboru rozvoje města.

Během oprav bude ulice Hybrálecká pro řidiče uzavřena. Objízdná trasa povede po ulicích Romana Havelky a Okrajová. „Obyvatelům ulice bude průjezd po domluvě umožněn,“ doplnil Pavel Svoboda. Chodci budou moci ulicí Hybrálecká během oprav procházet. Bude ale nutné, aby dbali zvýšené opatrnosti.

Rekonstrukce by měla být hotová dokonce října letošního roku a cena je vyčíslena na téměř 27 milionů korun bez DPH. Nový chodník a veřejné osvětlení bude spolufinancováno dotací z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 4 miliony korun. Výměnu stávajícího povrchu komunikace bude financovat Krajská správa a údržba silnic a vyjde na téměř jeden milion korun bez DPH.

TS Jihlava

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading