28.prosince sjel z montážní linky ve výrobním závodu Chengu CRRC Changchun v Xinjin, Chengdu první vlak na vodíkový pohon s nezávislími právy duševního vlastnictví, vyvinutý společně CRRC Changchun a Chengdu Railway Group.

Vlak, který zahrnuje klíčové technologie z vysokorychlostního vlaku “Fuxing”, se skládá ze čtvř vozů se zapojením až 4 souprav za sebou s maximální rychlostí 160km/ hod. a vestavěným systémem “vodíkové energie”, který poskytuje silný a odolný zdroj energie pro vozidlo, které mu umožňuje ujet 600km na jedno nabití.

Vlak využívá jako zdroj energie kombinace vodíkových palivových článků a superkondenzátorů, které zahrnují tradiční horní trolejové nabíjení. Energie se vyrábí prostřednictvím elektrochemické reakce vodíku a kyslíku v palivovém článku, přičemž jako vedlejší produkt vzniká pouze voda a neuvolňuje žádný dusík ani síru.

Vybavený moderními prvky a 5G vysílači

Vlak má maximální kapacitu 1502 cestujících a je vybaven inteligentními jízdními prvky, jako je automatické buzení, rozjezd a zastavení a návrat do depa. Má také celou řadu inteligentních monitorovacích systémů a senzorů, stejně jako 5G velkokapacitní komunikaci vlak-země pro integraci do více sítí a analýzu velkých dat pro vyhodnocení stavu jízdy pro zvýšení bezpečnosti. Všechna data je pak možné sledovat online a zasílat na několik míst současně uvádí CRRC. Součástí prototypu je bezbariérové WC, místa pro kola, invalidní vozík i bezbariérový nástup do soupravy.

Vývoj tohoto městského vlaku na vodíkový pohon představuje nový směr pro zelenou a nízkouhlíkovou městskou dopravu. Bude řídit růst a inovace průmyslových řetězců souvisejících s vodíkovou energií.

se souhlasem CRRC

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém