» Domů » Železnice » V Británii kvůli stávkám o Vánocích nejezdí vlaky

V Británii kvůli stávkám o Vánocích nejezdí vlaky

Kvůli celostátním stávkám o Vánocích ve Spojeném království téměř žádné vlaky nejezdí. Tradičně na Štědrý den není železniční provoz.

Jak oznámil provozovatel tratí Network Rail, ani na svátek vánoční nepojedou žádné vlaky kvůli stávce odborů RMT. Stávka se dotkne i vlakové dopravy na londýnská letiště Heathrow a Stansted.

RMT vyzvala k výraznému zvýšení mezd a lepším pracovním podmínkám. Železniční dopravci to s podporou konzervativní vlády odmítají. 26. prosinec, známý jako Boxing Day, je ve skutečnosti jedním z nejrušnějších dnů na britské železniční síti, protože mnoho lidí cestuje domů z návštěv příbuzných. Výlety končí v úterý ráno. Ale i poté může spojení selhat, varoval Network Rail v neděli večer. Na mnoha místech by první vlaky jezdily mnohem později než obvykle.

Kvůli stávce se na silnicích očekávají dlouhé zácpy. Sdružení motoristů AA očekává, že na Boxing Day bude na silnicích více než 15 milionů aut. Poskytovatelé dálkové dopravy autobusy hlásili prudký nárůst poptávky. A to včetně těch, kteří provozují na objednávku autobusy. Velké skupiny si často objednali autobusy do různých oblastní v Británii, aby se dostali za rodinami i domů. 

foto Network Rail

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes