zleva doprava: Steinar Holm, vedoucí realitních operací v OUS, Knut Gaaserud, vedoucí divize Caverion Norsko a Ola Lindh, vlastník projektu v OUS. Foto Caverion

zleva doprava: Steinar Holm, vedoucí realitních operací v OUS, Knut Gaaserud, vedoucí divize Caverion Norsko a Ola Lindh, vlastník projektu v OUS. Foto Caverion

Univerzitní nemocnice v Oslu uzavřela největší norskou smlouvu o energetické náročnosti se společností Caverion.

Reklamy

Univerzitní nemocnice v Oslo HF (Oslo universitetssykehus, OUS) se zavázala k výraznému snížení spotřeby energie do roku 2030 a uzavírá upravenou verzi smlouvy o energetické náročnosti (EnPC) s Caverion a GK, technickým dodavatelem a servisním partnerem.

Smlouva je 4letá rámcová smlouva, kde Caverion vyhrál výběrové řízení jako hlavní smluvní strana. Na základě hodnocení tendru je rozdělení úkolů stanoveno na 75 procent pro Caverion a 25 procent pro GK. Caverion také dostal přidělení energetických poradenských služeb, které zahrnují například poradenství ohledně prioritního pořadí a rozsahu.

“OUS má 1 milion čtverečních metrů nemocničních budov, jejichž roční spotřeba energie se do roku 2030 sníží o 60 GWh. Jsme rádi, že můžeme využít odbornost společností Caverion a GK, aby se tato ambice stala skutečností,” říká Steinar Holm , vedoucí realitního oddělení. Provoz ve společnosti OUS.

„Věříme v EnPC jako hlavní nástroj pro ziskové úspory energie, ale již dlouho vidíme potřebu upravit některé postupy týkající se rozdělení rizik mezi dodavatele a vlastníka budovy. Vylepšení smlouvy byla provedena s motivací vytvořit nejlepší možný implementační model pro OUS a také inspirovat a rozvíjet zájem trhu o EnPC,“ říká Ola Lindh , Project Owner ve společnosti OUS. 

„Caverion má rozsáhlé zkušenosti s dodávkami projektů EnPC do norských obcí a soukromých komerčních budov. Ve veřejných budovách vidíme obrovský potenciál pro úspory energie a model EnPC nastavuje spolupráci mezi vlastníkem budovy a dodavatelem, která zajistí dobré výsledky,“ říká Knut Gaaserud , vedoucí Caverion Norway.

„OUS odvedl skvělou práci, když našel model, díky kterému bylo pro nás zajímavé zúčastnit se výběrového řízení. Jsme velmi hrdí na první místo a na to, že OUS uznává naši odbornost a vysokou kvalitu. Naši energetici poradci, techničtí projektoví manažeři a technici se těší na zahájení prací na energetické modernizaci stavebního fondu OUS,“ uzavírá Knut.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading