Nízkonákladový dopravce Tigerair Australia přestane fungovat kvůli nedostatku poptávky na australském trhu. 

Reklamy

Mateřská společnost Virgin Australia uvádí, že uzavřela svou levnou odnož, protože „v současné době není dostatečná poptávka zákazníků na podporu dvou dopravců“, na malém trhu,dopadu koronaviru a díky aktivitám konkurenčního nízkonákladového dopravce Jetstar. Tigerair Australia je uzemněna od března. 

Tento krok přichází, protože Virgin Australia, která sama opouští dobrovolnou správu pod novými vlastníky, nastíní štíhlejší model provozu, který také uvádí, že bude provozovat pouze letadla Boeing 737. Ostatní dálková letadla zůstanou zatím uzemněna. 

Společnost Virgin Australia si však ponechá osvědčení leteckého operátora Tigerair Australia „„ podpořit možnost provozovat ultra-nízkonákladového dopravce v budoucnu, když jej může domácí trh potřebovat je více, než potřebné “. 

Data flotily Cirium ukazují nízkonákladového dopravce používaný k provozování flotily 15 úzkých vozidel, zahrnující devět letadel Airbus A320 a šest 737–800. 

Virgin Australia říká, že v rámci zjednodušujících opatření bude disponovat letadly Airbus. Není jasné, zda bude 737 přesunut do hlavních tras, případně jak s nimi je dále zamýšleno.

Tigerair Australia provozovala domácí síť a létala na hlavních trasách jako Melbourne do Sydney, Brisbane a Gold Coast. To bylo ukončeno v březnu jako součást snížení kapacity u mateřské Virgin Australia. Dopravce také citoval „rozšířená cestovní omezení uložená federálními a státními vládami a územími“, aby se omezilo šíření ohniska koronaviru. 

Samostatně Virgin Australia říká, že „přezkoumá možnosti“ své regionální jednotky Virgin Australia Regional Airlines, „včetně různých provozních modelů na podporu pokračujícího regionálního a charterového létání“. 

Regionální a charterová flotila zůstane prozatímní, jaký bude její další osud je zatím nerozhodnuté, zatímco Virgin Australia zvažuje své možnosti. V Perthu založené Virgin Australia Regional Airlines provozuje pět A320s a 1 odstavený, 11 ks Fokker 100 a verze 70 v provozu k nim jsou 2 odstavené, ATR 42/72 v 2 ks, 6 je odstaveno,  Fokker 50 trvale odstaveno 8 letadel. 

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading