Cerhenice, République Tchèque. Février 2023. Essais dynamiques du TGV M sur le site de Velim. Foto © Alstom / Julien Goldstein

Jeden z prvních nových rychlovlaků pro francouzské státní dráhy SNCF právě prochází zkušebními jízdami v České republice.

Reklamy

Alstom uvádí, že v současné době provádí dynamické testy s novým Avelia Horizon TGV M, jak výrobce vlaků oznámil ve čtvrtek. Zkoušky se provádějí ve zkušebně železničního výzkumného ústavu VUZ ve Velimi v České republice.

Alstom představil nový vlak široké veřejnosti poprvé v září. Nové expresní vlaky pro SNCF Voyageurs jsou naplánovány na provozování cestujících na francouzské železniční síti od roku 2024. Celkem bylo objednáno 115 souprav. Z toho 100 vlaků má být použito ve Francii a 15 v mezinárodní dopravě. Jednotky mají zvládat čtyři různé systémy napájení, aby s nimi mohl dopravce zajíždět i do dalších evropských zemí. „Věřím, že to je jednotka, která bude jezdit do deseti let v Česku,“ poznamenal šéf české pobočky Alstom Daniel Kurucz.

Nové TGV podle výrobce umožňuje 20 procentní úsporu energie a zvýšení kapacity cestujících až na 740 cestujících. Náklady na údržbu tohoto typu vlaku jsou také o více než 30 procent nižší, než je tomu v současnosti u SNCF Voyageurs ve Francii. Díky použití systému vzdálené diagnostiky je možná i prediktivní údržba. To by mohlo zjednodušit zásahy údržby a prodloužit intervaly, uvedl v dřívějších informacích Alstom. Maximální rychlost tohoto typu vozidla je 350 km/h. Na výrobě vlaků se podílí deset z 16 závodů společnosti Alstom ve Francii. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading