© Poskytuje Frandroid BYD Tang, 100% elektrické SUV, které se již prodává v Norsku, by mělo postupně vtrhnout do Evropy. // Zdroj: BYD

Světový elektromobil číslo 2 konečně dorazí do Francie

BYD Tang, 100% elektrické SUV, které se již prodává v Norsku, by mělo postupně vtrhnout do Evropy. Čínský výrobce BYD bude přítomen na autosalonu v Paříži, který se bude konat od 17. do 23. října, přičemž marketing vozů v Evropě by měl začít ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022.

Reklamy

BMWAudiCitroënFerrariHyundaiKiaPorsche, Toyota … Na příštím „Pařížském autosalonu“, který se bude konat od 17. do 23. října v Porte de Versailles v Paříži, nebudou přítomni všichni zmínění výrobci. Veletrhy již nelákají výrobce z několika důvodů : přemrštěné náklady na účast, nízká mediální expozice (jedna novinka vytlačuje druhou) a malá (pokud vůbec nějaká) ziskovost.

Mnoho výrobců včetně francouzských se tak letos pařížského autosalonu nezúčastní. Světový pohár se však po čtyřech letech absence po zdravotní krizi vrací s novým vzorcem. I když bude mnoho nepřítomných, stále bude přítomno několik výrobců, a zejména ti, kteří mají nové produkty k prezentaci. Mezi těmi, kteří budou mít stánek, jsou zejména PeugeotRenaultAlpine a DS mezi Francouzi, Mercedes, Smart, Jeep, nebo i několik pro širokou veřejnost dosud poměrně neznámých značek, jako jsou vodíkové automobilky Hopium a NamX .

Příchod do Evropy na konci roku

A mezi výrobci, kteří začínají být známí a přítomní na pařížské akci, bude patřit BYD (Build Your Dreams – Realize your dreams). To, co čínská značka právě oznámila, pochází z tiskové zprávy. Veřejnost tak bude mít možnost objevit nového výrobce, a to nejen proto, že jde o elektromobil číslo 2 na světě.

Admin
Author: Admin