Strojvedoucí vlaku napadený cestujícím v St. Valentinu

Ve vlaku z Garstenu do Linzu v sobotu viděl strojvedoucí vlaku ÖBB ve své kameře, že cestující kouří. Zastavil se v Sankt Valentinu a chtěl ho vyhodit z vlaku. Muž na něj zaútočil …

Reklamy

Mladý cestující, který nechtěl vidět, že kvůli kouření musel vystoupit, narazil na strojvedoucího na vlakovém nádraží v St. Valentinu na hlavu a pěstí do krku. Zraněný byl přijat do Keplerovy fakultní nemocnice v Linci. Byl napaden i starší pár, který se pokusil pomoci. Poškození cestující museli být ošetření také v nemocnici, ale po ošetření byli propuštěni do domácí péče. mladík 25 let utekl z místa události. Místní Policie ho však už v ten stejný den pouze o 4 hodiny později zadržela v jedné z místních restaurací, kde slovně urážel personál.  Při zadržení se mladík bránil a rozbíjel vybavení restaurace. Způsobená škoda v restauraci na vybavení byla vyčíslena na 980€.

Unie požaduje ochranná opatření
„Zaměstnanci ve veřejné dopravě musí být lépe chráněni“, požaduje Helmut Woisetschläger, regionální předseda odboru vida Horní Rakousko. Strojvedoucí vlaku byl sám, obsluha vlaku nebyla poskytnuta kvůli úsporným opatřením. Woisetschläger nyní požaduje více pracovníků v každém vlaku, protože kontrola povinné obličejové masky by neměla být úkolem strojvedoucího.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading