Kdo koupí El Al?

Meir Gurvitz, realitní magnát, požádal o kontrolní podíl nad dluhem zatíženým soukromým dopravcem El Al. V závodě o koupi linky se připojí k Eli Rozenbergovi, třicetiletému synovi newyorského obchodníka Kennyho Rozenberga.

Izraelsko-britský podnikatel Meir Gurvitz, který vlastní izraelskou realitní společnost Arazim Investments, požádal minulý týden o nákup mezi 25 a 40 procenty akcií dopravce. Toto je krok, který musí být učiněn před podáním žádosti o povolení k získání významného zájmu o leteckou společnost od vlády.

Reklamy

Tato nabídka ho staví do konkurence s rodinou Rozenbergem, majiteli pečovatelských domů a dalšími zdravotnickými podniky v New Yorku. Ken a Eli Rozenberg v posledních měsících nabídli zaplatit 75 milionů dolarů za 44,99 procent podílu na letecké společnosti a získal předběžný souhlas Úřadu vládních společností pro kontrolu leteckých společností.

Aerolinky El Aljsou špatné v kritické finanční situací. Dopravce pozastavil všechny lety kvůli pandemii coronavirusu a bojuje s obrovským dluhem o vládní záchranný balíček. Letadla El Al nelétají kvůli pandemii koronavirů od 27. března. Dopravce provozoval na jaře pouze repatriaci a nákladní lety se spoustou naléhavých potřeb. Investice byly pozastaveny nebo zrušeny. Pronajímatelům byly také vráceny další tři stroje a byl zrušen pronájem dvou B737-300s. Vedení a členové představenstva snížili platy o 20 procent.

Letecké společnosti tedy potřebují okamžité příjmy, aby do konce září vrátily asi 80 milionů dolarů pro lety zrušené kvůli koronavírem. Dluží také dalších 190 milionů dolarů zahraničním držitelům letenek a dluží bankám a dodavatelům.

Není také známo, zda banky poskytnou El Al půjčku ve výši přibližně 250 milionů dolarů. Dokud tak neučiní, nevstoupí v platnost smlouvy o snižování mezd a jiné úspory opatření s odbory.

Kdo je Meir Gurvitz?

Meir Gurvitz, 65 let, investuje do nemovitostí v Izraeli a Velké Británii. Arazim, kde má 47,9 procenta. akcií, byl odstraněn z Tel Aviv Stock Exchange před několika lety poté, co nedosáhl minimální úrovně vlastního kapitálu. Jeho dluhopisy jsou však stále uvedeny na burze. Navzdory vážným finančním potížím společnosti El Al se Gurvitz údajně domnívá, že dohody, které nedávno uzavřela správní rada se čtyřmi výbory zaměstnanců, změní leteckou společnost na atraktivní investici.

Gurvitzův právník Ronen Zitvar ve čtvrtek popřel tržní spekulace, že jeho klient je připraven ovládat El Al s Mozesem Borowitzem, který řídí leteckou společnost prostřednictvím veřejně obchodované společnosti Knafayim.

Admin
Author: Admin