• Pá. Srp 19th, 2022

Správa železnic hledá zhotovitele rekonstrukce výpravní budovy v Bílině

Stránka navštívena: 44
0 0
Doba čtení příspěvku:49 Sekund
Cestující ve stanici Bílina se do konce příštího roku dočkají zrenovované výpravní budovy. Správa železnic vypsala v těchto dnech výběrové řízení na zhotovitele. Architektonicky cenný objekt ze 60. let minulého století projde celkovou rekonstrukcí, po které bude bezbariérově přístupný, a to včetně toalet. Předpokládané celkové investiční náklady akce dosahují 77,9 milionu korun, stavba bude spolufinancovaná EU z Nástroje pro oživení a odolnost (RRF).

Předmětem projektu je celková rekonstrukce výpravní budovy. Ta je jedinečnou ukázkou stavebního stylu 60. let minulého století, který bude v rámci prací zachován. Celá budova bude zateplena, ovšem se zachováním původního architektonického výrazu.

Nejvýznamnější změnou v interiéru bude instalace výtahu, který propojí halu s podchodem a vyššími podlažími. Rekonstrukcí projdou rovněž veřejné toalety, současně se doplní bezbariérové WC a zřídí úschovna kol.

Se zahájením stavebních prací se počítá letos v říjnu, hotovo by mělo být v závěru příštího roku.  

vizualizace Správa železnic

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  České dráhy připravují novou smlouvu s Plzeňským krajem, cestující se mohou těšit na moderní vlaky