» Domů » Silniční doprava » Správa silnic Moravskoslezského kraje opravuje ulici Těšínskou v Opavě

Správa silnic Moravskoslezského kraje opravuje ulici Těšínskou v Opavě

Ulice Těšínská v Opavě. Zásadní komunikace, která aktuálně prochází celkovou rekonstrukcí. Byla ve špatném stavu a oprava zhruba dvou a půl kilometru dlouhého úseku už byla nutná. Probíhat bude postupně zhruba do poloviny října a přináší s sebou částečné omezení dopravy.

Roman Konečný, mluvčí Opavy: “Město Opava samozřejmě vítá tuto opravu, protože ulice byla, nebo je stále ve velmi špatném stavu. Původně jsme usilovali, aby k této opravě došlo až v polovině září, kdy bude otevřen severní obchvat města a nebude v Opavě taková doprava. Bohužel toto nešlo.”
Marek Melichárek, vedoucí střediska Ostrava, Správa silnic MS kraje: “V rozmezí do 5. 10. bude probíhat celkový úsek ulice Těšínská a zbývající úsek z ulice Nádražní okruh.”

Pro řidiče, kteří pojedou z města směrem na Ostravu, platí stejná cesta na zjednosměrněné komunikaci. Naopak řidiči v opačném směru, na Opavu, musí jezdit objížďkou od Globusu po spojce. Dejte na místě pozor. Samotné práce budou probíhat technologií, která umožní částečnou recyklaci stávajícího asfaltu.

Marek Melichárek, vedoucí střediska Ostrava, Správa silnic MS kraje: “Remix plus je vlastně technologie, která naruší pokladní vrstvu, smíchá se a na tom se hned při jednom pokládá poslední obrusná vrstva v tloušťce 3 cm. 24 hodin by na to neměla být puštěna doprava. Bohužel tím vždy na jeden den dojde k omezení dostupnosti většiny firemních areálů a bytových domů na ul. Těšínské a Nádražní okruh, ale také na ul. Anenská, Jiráskova, Jateční, Mlýnská a Polanova. Jednak je tam obchodní dům Tesco, Lidl, Technické služby Opava, je tam i TQM, s kterými bylo jednáno a bude samozřejmě s nimi jednáno i během stavby, aby se umožnil částečně nějaký vjezd do těchto areálů.”
Roman Konečný, mluvčí Opavy: “Snažili jsme se kontaktovat firmy, kterých se to omezení týká tak, aby se na to mohly připravit a aby nebyly překvapeny.”

Po rekonstrukci ulice na řidiče čeká zlepšení jízdního komfortu a snížení hlučnosti.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes