
boční pohled na nádraží s velkým časovým údajem. Z nádraží bude přestup přímo na tramvaje a autobusy, které budou mít zastávky před hlavní halou.
V minulém roce pražští radní schválily nejenom podobu přestavby nádraží, které oslavilo letos 160 od svého otevření, ale také přesun autobusového nádraží z Knížecí na střechu modernizovaného nádraží. Pouze část starého nádraží zůstane zachována v novém nádraží, tak aby připomínala svoji historii slibuje správa železnic. Budou zde nejenom kavárny a obchody, ale také služby a potřební informace nejenom pro cestující a turisty. V roce 2023, tak vypukne doslovně veliká modernizace stařičkého nádraží, které přežilo obě světové války, krále i fašismus. První cestující by z nového nádraží mohli odjíždět o tři roky později. Nyní budou terčem setkávání lidí díky nové výstavbě sídliště a novému náměstí, které zde také vznikne. Všechny spoje, které končili po okolí budou končit zde u nádraží.
Pro všechny cestující se naskýtá příležitost cestovat pohodlně z jednoho místa. Podobně se bude ubírat stavba nového nádraží v Brně za Zvonařkou.
S modernizací nádraží se počítá už zapojení vysokorychlostní železnice a 3 kolejí přes Vltavský most směřující spojení na hlavní nádraží. U současného terminálu na Knížecí má vzniknout nová čtvrť Smíchov City. Využití nové nádraží najde možná i jako nákupní centrum pro řadu obyvatel nové části města i přes nedaleký Anděl, kde je řada obchodů a velké nákupní centrum.
foto SUDOP Praha, Správa železnic
Podobné zprávy
Autobusová doprava v Brně slaví 95 let. DPMB provozuje moderní flotilu 330 vozů, z toho polovinu na CNG
BVG zpřísňuje předpisy pro používání: Hrozí pokuta za blokování otevřených dveří metra
Zchátralé přístřešky a garáže v Královehradeckých Kuklenách půjdou k zemi