• Pá. Srp 19th, 2022

Smíchovské nádraží se změní v moderní přestupní uzel

Stránka navštívena: 49
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 7 Sekund

V minulém roce pražští radní schválily nejenom podobu přestavby nádraží, které oslavilo letos 160 od svého otevření, ale také přesun autobusového nádraží z Knížecí na střechu modernizovaného nádraží. Pouze část starého nádraží zůstane zachována v novém nádraží, tak aby připomínala svoji historii slibuje správa železnic. Budou zde nejenom kavárny a obchody, ale také služby a potřební informace nejenom pro cestující a turisty. V roce 2023, tak vypukne doslovně veliká modernizace stařičkého nádraží, které přežilo obě světové války, krále i fašismus. První cestující by z nového nádraží mohli odjíždět o tři roky později. Nyní budou terčem setkávání lidí díky nové výstavbě sídliště a novému náměstí, které zde také vznikne. Všechny spoje, které končili po okolí budou končit zde u nádraží.

Pro všechny cestující se naskýtá příležitost cestovat pohodlně z jednoho místa. Podobně se bude ubírat stavba nového nádraží v Brně za Zvonařkou.

S modernizací nádraží se počítá už zapojení vysokorychlostní železnice a 3 kolejí přes Vltavský most směřující spojení na hlavní nádraží.  U současného terminálu na Knížecí má vzniknout nová čtvrť Smíchov City. Využití nové nádraží najde možná i jako nákupní centrum pro řadu obyvatel nové části města i přes nedaleký Anděl, kde je řada obchodů a velké nákupní centrum.

foto SUDOP Praha, Správa železnic

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Skleněný most spojuje Simmering a Favoriten