• 18/05/2022 21:04

Ministerstvo dopravy zrušilo nezákonné stanovisko Kraje Vysočina

Stránka navštívena: 88
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 36 Sekund

Praha, České Budějovice: Ministerstvo dopravy České Republiky zrušilo závazné stanovisko, které vydal kraj Vysočina k naší licenci na linku číslo 320920 České Budějovice – Brno dopravce United Buses.

Ve svém rozhodnutí dalo Ministerstvo dopravy za pravdu a zrušilo předmětné stanovisko KÚ Vysočina a označilo jej za nezákonné. “Dopravce UNITED BUSES ve svém odvolání nenapadal jinou část licence, než tu, které se týkalo závazné stanovisko Krajského úřadu Vysočina, neboť splňovala celou řadu chyb a tak jak bylo sepsáno bylo nezákonné. Mimo jiné dopravce poukazoval na nedostatečně odůvodněný zákaz přepravy cestujících 60 minut před a 60 minut po odjezdu dotovaného autobusu. Proti jiným zákazům uloženým podle §12 a §13 zák. o silniční dopravě neměli problém” upřesňuje Karel Bílý, majitel UNITED BUSES.

Z Rozhodnutí mimo jiné plyne, že se Krajský úřad Vysočina vůbec nevypořádal s otázkou posouzení negativního vlivu spojů na spoje VDV, ani benefitů jaké spoje dálkové a bez přestupů cestující veřejnosti přináší.

K dispozici je níže celé stanovisko Ministerstva dopravy. Nyní bude odboru dopravy Kú Vysočina prostřednictvím Kú Jihočeského kraje zaslána žádost o vydání nového závazného stanoviska, při jehož vydání se musí úřad a příslušný úředník řídit mimo jiné rozhodnutím a postupovat tak, aby své závazné stanovisko řádně odůvodnil na základě posouzení všech vlivů, negativních ale i pozitivních jaké bezesporu komerční autobusová dálková doprava pro cestující má.

“Krajský úřad má na vystavení závazného stanoviska ze zákona 30 dnů, zda již obdrželi rozhodnutí dopravce neví. Nicméně věří, že nejpozději v první polovině května obnoví provoz linky UB 920 v původní trase a skončí zmatky, které teď z části na lince jsou.” Vysvětluje Josef Šelepa, network manager pro linkové dopravu.

Dálkové autobusy UNITED BUSES jezdí od 16. března po náhradních linkách na trase České Budějovice – Brno je většina spojů vedena přes Dačice. Přímé spojení do části měst a obcí zaniklo na základě odvolání proti závaznému stanovisku Kú Vysočina.

zdroj: dopravce United Buses

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %