• 18/05/2022 02:01

Autobusovému spojení hrozí omezování

ByAdmin

Srp 21, 2021 , ,
Stránka navštívena: 3299
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 49 Sekund

V některých korutanských oblastech se musíte spokojit s autobusem ráno, v poledne a večer. Ale v místech, kde jsou komunity dobře rozvinuté, autobusy často jezdí téměř prázdné. Obec Krumpendorf proto hrozí, že nabídku ztenčí.

“Náš autobus je v nebezpečí!” – Obec Krumpendorf zaslala toto naléhavé varování svým občanům poštou. 19 městských autobusů z Klagenfurt, 13 autobusů provozovaných Postbus a téměř 40 vlaků spojuje tuto oblast s Klagenfurtem každý den. Toto je nabídka, o které mnoho obcí sní, ale její využití je alarmující nízké. Autobusy projíždějí městem téměř vždy prázdné, varují zástupci komunity, kteří ve středu v Krumpendorfu diskutovali o budoucnosti autobusů.

„Auto je svůdné“

Poradce pro mobilitu a místostarosta Manfred Bacher (SPÖ) uvedl, že kvůli pandemii si lidé zvykli více řídit auto, „když pracujete v Klagenfurtu, vozíte děti do školy sami a jinak musíte stále nosit masku „V Krumpendorfu láká blízkost Klagenfurtu vzít auto a dojet autobusem po městě.

Několikrát protestoval proti omezení

Komunita 3500 obyvatel Krumpendorfu platí 36 000 eur ročně pouze za městský autobus do Klagenfurt a 50 000 eur za dopravní sdružení. Když k tomu připočtete ztráty kvůli nedostatku prodejů jízdenek, nestačí to.

Starosta Gernot Bürger (ÖVP) řekl, že teď musíme platit víc a pak si musíme položit otázku, které autobusy stále jezdí a které už nebudou. Krumpendorfer v posledních letech několikrát protestoval proti ztenčování spojení v oblasti. Kvůli nedostatečnému využití to hrozí ještě jednou.

Klima-Ticket-NOW přichází ve zmenšené podobě

Ve středu ministr pro mobilitu a ochranu klimatu ze Zelených Leonore Gewessler oznámil, že jízdenka na veškerou rakouskou veřejnou dopravu stojí necelých 1100 eur, místní dopravu ve Vídni, Dolním Rakousku a Burgenlandu prozatím nepočítáme. Federální vláda za to platí 150 milionů eur ročně. 3 euro jízdenka denně na federální úrovni začíná státním svátkem.

V Korutanech je korutanský roční lístek. Kdy a za jakou cenu zatím nebylo stanoveno, bylo řečeno z kanceláře státního radního Sebastiana Schuschniga (ÖVP). Státní mluvčí Zelených Olga Voglauerová trvá na rychlé implementaci. Společnost Kärntner Verkehrsverbund očekává, že nadcházející celostátní síťová karta bude kvůli ztrátám z prodeje vstupenek stát až 15 milionů eur ročně. Říká se, že 6,3 milionu z nich má nést federální vláda, aby byla veřejná doprava atraktivnější a došlo k omezení individuální dopravy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %