Silnice u Hanušovic na Šumpersku je uzavřena, nejkratší objížďka je 26 kilometrů

U Hanušovic na Šumpersku pokračuje oprava silnice II. třídy, kterou poničil sesuv svahu nad řekou Moravou. Frekventovaná spojnice ve směru na Jeseník je nyní zcela uzavřena. Náhradní trasa je dlouhá a vede serpentinami přes obec Kopřivná.

Marek Kostka (nez.), starosta Hanušovic: “Tato uzavírka je nejen komplikací pro město Hanušovice, ale obzvláště pro okolní obce. Je to totiž naše důležitá komunikace na nejbližší kontakt se školou, školkou, dopravou do práce. Nejkratší objížďka je 26 kilometrů. Samozřejmě to zatěžuje naše spoluobčany časově i finančně.”

Rekonstrukce se kromě jiného dotýká i dopravní obslužnosti v případě dvou velkých místních firem.

Marek Kostka (nez.), starosta Hanušovic: “Které zde působí za uzavírkou. Je to společnost Fortex a pivovar. Jelikož z druhé strany je průjezdnost viaduktem pouhé 3,6 metru, nemohou tudy projíždět větší a těžká auta. Kamiony se tam vůbec nedostanou.”

Stavba je technicky složitá, bylo nutné upravit koryto řeky, zpevnit svah a celou komunikaci nyní vybudovat znovu. A navíc ji posunout pod úroveň staré cesty. Investorem je majitel Olomoucký kraj.

Josef Suchánek (STAN), hejtman Olomouckého kraje: “Jde především o to, že se nám blíží zimní sezona spojená se zhoršeným počasím. Proto potřebujeme udělat povrchové práce najednou. Pokud bychom je půlili, což by bylo možné, dostali bychom se ale do nebezpečí, že práce nebudeme moci dokončit. Museli bychom tak počkat na konec zimy a celá stavba by se zase protáhla.”

V předcházejících etapách rekonstrukce se tady jezdilo kyvadlově na semafory. Zcela uzavřena tady byla silnice už také v měsíci červnu.

Marek Kostka (nez.), starosta Hanušovic: “Mrzí nás, že se uzavírka protáhla na celý měsíc. Je to z důvodu toho, že v průběhu stavby došlo ke zvýšení hladiny řeky Moravy. Nebylo tak možné dva až tři týdny na stavbě intenzivně pokračovat.”

Josef Suchánek (STAN), hejtman Olomouckého kraje: “Uzavřením komunikace se práce urychlí. Takže když komunikaci zavřeme a uděláme vše najednou, urychlíme kompletní otevření cesty pro motoristy.”

Podle plánu má být provoz v tomto úseku obnoven 12. listopadu 2023.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Silnice u Hanušovic na Šumpersku je uzavřena, nejkratší objížďka je 26 kilometrů

  1. Silnice u Hanušovic na Šumpersku je uzavřena, nejkratší objížďka je 26 kilometrů – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 23/10/2023 at 10:14

    […] Continue reading Silnice u Hanušovic na Šumpersku je uzavřena, nejkratší objížďka je 26 kilo… […]

Comments are closed.

%d