wow air

WOW Air plánuje oživit trasy z Islandu do USA

Společnost WOW Air oznámila plány na obnovení provozu. Dopravce z Islandu má v úmyslu zahájit spojení mezi Spojenými státy a Islandem.

Reklamy
WOW Air již oživuje nový obchodní model, včetně vysokého limitu zavazadel, levnějšího výběru sedadel a dokonce i bezplatného stravování. Cestující také získají přístup k Wi-Fi a zábavě díky nové možnosti cen letenek. Asistent úklidu kabin bude dohlížet na hygienu a bezpečnost cestujících. Jeho úkolem bude také dekontaminovat všechny povrchy dostupné budoucím zákazníkům.

Rok od bankrotu

Minulý rok bankrot, který nebyl schopen vyrovnat dlouhodobý obchodní model s rostoucími cenami pohonných hmot, koupila americká společnost US Aerospace. Letecká společnost již najala regionální ředitele v USA, na Islandu, v Rusku, Itálii a dokonce v Africe, aby ověřila své plány. To vyvolává další otázky související s budoucí sítí spojení. Všechno naznačuje, že se nejedná pouze o okružní lety přes Atlantik z Islandu, ale také o dálkové trasy na starém kontinentu a do vybraných destinací na černém kontinentu.

Nový dopravce na domácím trhu bude konkurovat společnosti Iceland Air. Národní letecká společnost bojuje s krizí způsobenou virem COVID-19 a sníží zaměstnanost o 2 000 pracovních míst . Možná mnoho z těchto propuštěných lidí najde nové zaměstnání u nového konkurenta.

Flotila Island Air se skládá z 36 strojů s dominancí modelu Boeing 757-200, který obsluhoval 48 destinací před vypuknutím pandemie. Prozatím není známo, jaké technické vybavení bude k dispozici na oživení WOW Air . Před bankrotem vlastnil levný dopravce jedenáct letadel Airbus A320: jedno A320neo, osm A321 a dva A321neo. V letech 2016–2018 používal také tři lety Airbus A330-300. Letecká společnost zaměstnávala asi 1 000 lidí a provozovala lety do 26 měst v Evropě a Severní Americe. 
Admin
Author: Admin