• Út. Srp 16th, 2022

Siemens Mobility dodává společnosti Amtrak další dieselelektrické lokomotivy

Čvc 1, 2022 , , ,
Stránka navštívena: 94
0 0
Doba čtení příspěvku:50 Sekund

Americká železniční společnost Amtrak objednala další lokomotivy od technologické skupiny Siemens Mobility. 50 dieselelektrických lokomotiv typu Charger s označením ALC-42.

Společnost si již v roce 2018 objednala 75 Charger lokomotiv. Podle Siemensu má zakázka hodnotu téměř 2 miliardy USD a zahrnuje původní kontrakt v hodnotě 850 milionů USD, smlouvu na výrobu a dlouhodobé služby na technickou podporu, díly a dodávky materiálu.

Celkem 125 vozidel, která budou v provozu do roku 2029, má podpořit iniciativu společnosti Amtrak v oblasti udržitelnosti, protože jsou výrazně šetrnější k životnímu prostředí než jejich předchůdci z 90. let. “Naším cílem je dostat lidi z ulic a z letadel na koleje, abychom snížili emise,” řekl viceprezident Amtrak George Hull.

Nové lokomotivy mají podle Siemensu především nahradit dieselové lokomotivy Amtrak P40 a P42, které mají nižší maximální rychlost a byly uvedeny do provozu před 30 lety. První ALC-42 byly údajně poprvé použity na trase Empire Builder v únoru 2022 a budou nasazeny na známé trase City of New Orleans mezi New Orleans a Chicagem.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  3516 aut shořelo na Floridě u letiště Fort Myers