• Pá. Srp 19th, 2022

Siemens dostává další miliardovou zakázku na egyptskou železniční síť

Kvě 31, 2022 , , ,
Stránka navštívena: 118
0 0
Doba čtení příspěvku:56 Sekund

Skupina Siemens získala z Egypta další miliardovou zakázku mimo jiné na rychlovlaky.

Mnichovská společnost v sobotu oznámila, že byla podepsána smlouva se dvěma partnery na výstavbu šestého největšího vysokorychlostního systému na světě. Jen Siemens má podle toho hodnotu zakázky 8,1 miliardy eur. To zahrnuje také 2,7 miliardy eur na první trasu, která byla dohodnuta loni.

Podle Siemensu jde o největší zakázku ve 175leté historii firmy. Podle oznámení je plánována výstavba 2000 kilometrů dlouhé vysokorychlostní sítě. Siemens Mobility dodá 41 osmivozových vysokorychlostních jednotek Velaro, 94 jednotek Desiro HC pro regionální dopravu a 41 lokomotiv Vectron pro nákladní dopravu. Součástí smlouvy je také železniční infrastruktura, osm dep a nákladiště a smlouva o údržbě na 15 let.

Tratě propojí 60 měst v Egyptě. Půjde o celkem tři tratě. První se přezdívá Suezský kanál na kolejích. Celkem 660 km dlouhý úsek spojí města Ain Sokhna na pobřeží Rudého moře s Marsa Matrouh a Alexandrií na pobřeží Středozemního moře. Druhá trať bude měřit 1 100 kilometrů a spojí Káhiru s Abu Simbel u súdánských hranic, povede podél Nilu. Třetí trať spojí Luxor a Hurghadu, její délka bude 225 km.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Siemens dodá Mnichovu dalších 22 souprav C2 pro metro