Amelia má poháněné všechny své lety z amsterdamského letiště Schiphol smíšeným palivem Neste MY Sustainable Aviation Fuel

Embraer na letišti Amsterdam Schiphol. Foto Amelia

Neste a Amelia, francouzská regionální letecká společnost, uzavřely dohodu o dodávkách směsného paliva Neste MY Sustainable Aviation Fuel™ . Od 1. ledna 2024 používá Amelia pro všechny své lety z amsterdamského letiště Schiphol palivo pro udržitelné letectví (SAF). jako součást jeho celkové roční spotřeby paliva. To je již podstatně více než 2% využití SAF, které je od roku 2025 povinné v rámci nařízení Evropské unie ReFuelEU Aviation.

Reklamy

Pravidelná linka spojující Amsterdam se Štrasburkem, linka, kterou Amelia provozuje od roku 2022, bude první linkou, která bude využívat výhradně SAF.

„Jsme potěšeni tímto novým partnerstvím se společností Neste. Jejich řešení se perfektně hodí k naší flotile letadel Embraer a Airbus, která mohou létat až z 50 % na udržitelné letecké palivo. Těšíme se na další rozšiřování našeho využívání udržitelných paliv a budeme pokračovat na naší cestě ke snížení emisí uhlíku,“ řekl Alain Regourd, prezident společnosti Amelia by Regourd Aviation.

„Dekarbonizace letectví je důležitější než kdy jindy a jsme hrdí na to, že můžeme Amelii podpořit při snižování její ekologické stopy. Používání Neste My Sustainable Aviation Fuel pro všechny lety odlétající z amsterdamského letiště Schiphol umožňuje společnosti Amelia podstatně snížit emise skleníkových plynů z provozu jejích letadel. Těšíme se na další spolupráci,“ řekl Alexander Kueper, vedoucí oddělení obnovitelného letectví ve společnosti Neste.

„Využívání udržitelného leteckého paliva je hlavním pilířem strategie dekarbonizace společnosti Amelia, která doplňuje další rozvojové osy společnosti. Jeho použití před nadcházejícím nařízením ztělesňuje ochotu a odhodlání společnosti Amelia urychlit cestu k udržitelnějšímu regionálnímu letectví,“ řekl Adrien Chabot, ředitel pro inovace a udržitelnost ve společnosti Amelia.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading