SAAB získal zakázku na NLAW z Velké Británie

redakce

Saab obdržel objednávku na NLAW (lehká protitanková zbraň nové generace) od švédské správy obranného materiálu (FMV). Hodnota objednávky je přibližně 900 milionů SEK (2 miliardy korun) s plánovanými dodávkami produktů v letech 2024-2026. Objednávka je zadána v rámci rámcové smlouvy mezi FMV a Saab. 

„ Těšíme se, že budeme pokračovat v úzké spolupráci se švédskými obrannými silami a budeme přispívat k jejich protitankovým schopnostem pomocí našeho osvědčeného a důvěryhodného systému NLAW,“ říká Görgen Johansson, vedoucí obchodní oblasti Dynamics společnosti Saab. NLAW je z ramene odpalovaný protitankový raketový systém, který útočí na tank shora. Kombinuje jednoduchost lehkých protipancéřových zbraní s výhodami těžkých, posádkou řízených raketových systémů. S NLAW může jediný voják sejmout silně chráněný moderní hlavní bojový tank na vzdálenost 20 až 800 metrů.

foto SAAB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

DPP a odborové organizace se dohodly na dodatcích ke kolektivní smlouvě

Vedení Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) a všech 28 odborových organizací působící v DPP dnes podepsalo dva dodatky ke stávající kolektivní smlouvě platné do 31. prosince 2026. První dodatek přináší k 1. lednu 2023 všem zaměstnancům DPP navýšení mzdových tarifů v rozpětí od 5,5 do 6 %. Druhý dodatek upravuje některé benefity. Díky dodatku ke stávající […]