Saab získal objednávku na AT4 z Francie

Saab obdržel v polovině prosince 2022 objednávku na protipancéřovou zbraň AT4 od francouzského generálního ředitelství pro vyzbrojování (DGA). Hodnota objednávky je přibližně 24 milionů EUR a dodávky se uskuteční v roce 2023. 

Rodina AT4 je řada lehkých, člověkem přenosných, jednorázových zbraní vyznačujících se snadným použitím. AT4 lze použít proti tankům a těžkým bojovým vozidlům, stejně jako hrozbám v budovách a opevněních a k ochraně pevných instalací, zásobovacích bodů a dalších životně důležitých aktiv.

„ Jsme hrdí na to, že jsme byli opět vybráni, abychom dodali náš prvotřídní systém AT4 do Francie. Naše AT4 připravené na budoucnost zajistí francouzským ozbrojeným silám nezbytnou palebnou sílu, která jim poskytne výhodu na bojišti,“ říká Görgen Johansson, vedoucí obchodní oblasti Dynamics společnosti Saab. Francie již dříve objednala Saab AT4CS ER (Extended Range), AT4CS HE (High Explosive) a AT4CS AST (Anti-Structure). Rodina AT4 je ve Francii známá jako Roquette NG (Nouvelle Génération).

foto SAAB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →