Saab dále bude poskytovat letecké hasicí služby pro Švédsko

Saab a švédská agentura pro civilní nepředvídané události (MSB) podepsaly novou smlouvu, což znamená, že Saab bude v letech 2024-2025 i nadále poskytovat arial hasičská letadla, stejně jako posádku a logistiku.

Saab v současné době provozuje čtyři nakládací hasičské letouny jménem MSB a nový kontrakt znamená, že Saab bude v tomto poskytování pokračovat i v letech 2024-2025. Saab a MSB také podepsaly rámcovou smlouvu, která umožňuje MSB prodloužit službu do roku 2027. To také zahrnuje opce až na šest dalších letadel.  

Účelem je podpořit schopnost místních záchranných složek zdolávat lesní požáry. Části služby jsou zahrnuty do společného ustanovení EU o hašení požárů a mohou být objednány EU na podporu členských zemí. Letouny jsou v pohotovosti na letišti Skavsta u Nyköpingu ve Švédsku, aby byly připraveny k misím za 180 minut a mohou být nasazeny na jiná místa nebo poskytnuty v kratších pohotovostních dobách, pokud to situace vyžaduje. 

„Jsem hrdý na to, že Saab může i nadále poskytovat Švédsku a EU možnosti hašení požárů, a to také podtrhuje naši schopnost podporovat švédskou společnost na civilní straně,“ říká Lars Tossman, vedoucí obchodní oblasti Aeronautics společnosti Saab. 

Saab provozuje hasičský letoun AT-802F Fire Boss od roku 2020 a ve spolupráci s MSB a místními záchrannými službami provedl více než 60 operačních misí s vynikajícími výsledky.

Foto SAAB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Saab dále bude poskytovat letecké hasicí služby pro Švédsko

  1. Saab dále bude poskytovat letecké hasicí služby pro Švédsko – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 13/11/2023 at 11:14

    […] Continue reading Saab dále bude poskytovat letecké hasicí služby pro Švédsko at Transport Minu… […]

Comments are closed.

%d