Emirates Group zveřejnila svou výroční zprávu za roky 2022–2023, která díky silné poptávce napříč všemi odvětvími vykazuje svůj vůbec nejziskovější rok. Emirates loni dosáhly nových rekordních zisků a obratu ze ztrátové situace.

Jak Emirates, tak dnata zaznamenaly v letech 2022-23 významný růst příjmů, protože skupina rozšířila své podnikání v oblasti letecké dopravy a cestování poté, co byla po celém světě zrušena téměř všechna omezení související s pandemií.

Za finanční rok končící 31. března 2023 vykázala Emirates Group rekordní zisk ve výši 3 miliard USD, ve srovnání se ztrátou 1 miliardy USD v loňském roce. Tržby skupiny dosáhly 32,6 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 81 procent ve srovnání s loňskými výsledky. Hotovostní bilance skupiny činila 11,6 miliardy dolarů, což je nejvyšší v historii a nárůst o 65 procent ve srovnání s loňským rokem, především díky silné poptávce v hlavních obchodních divizích a trzích skupiny.

Jsem hrdý na výsledky skupiny Emirates za roky 2022–23 a na náš příspěvek k oživení letecké dopravy a cestovního ruchu na trzích, na kterých působíme, včetně 97% ročního růstu mezinárodních návštěvníků Dubaje do roku 2022. Skupina je největším hráčem na trhu Letecký sektor Spojených arabských emirátů, který poskytuje více než 770 000 pracovních míst a generuje odhadovaný příspěvek k HDP země ve výši více než 47 miliard dolarů, řekl šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda a generální ředitel aerolinek a skupiny Emirates.

foto Emirates

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Rekordní zisk Emirates Group”

Comments are closed.