Rekonstrukce, která se více, než nepovedla

Mendlovo náměstí, Jasna Flamiková
Mendlovo náměstí, autor fotky :Jasna Flamiková, MČ Brno-střed

Při letní rekonstrukci tramvajové trati na Nových Sadech udělal Dopravní Podnik města Brna, také opravu nástupiště, se zastřešením a označením zastávky Nové Sady, bohužel hodně zpackanou. Přístřešek je krátký, bez bočnic a ještě celý pod sklem. Tedy v létě bude cestujícím pod sklem více, než teplo, v případě deště budou déšť padat na ně, ať už z boku díky větru, nebo pro krátký přístřešek ze skla.

Pro ty, kteří by si chtěli sednout, pak je možnost sednout na 19 let staré dřevěné lavičky. Sousední hlavní nádraží už má přitom nové moderní kovové lavičky. Vypadá to tak, jako napůl odvedená práce, bez domyšlení dalších detailů. Jediné pozitivní je to, že poměrně dost cestujících co nedává pozor ve vozech na hlášení si přečte jméno zastávky na přístřešku.

Nezbývá se tak nezeptat, proč nebyla rekonstrukce provedena, jako na Mendlově náměstí, kde popínavky vytvořili stín na zastávce, stále rostou a jsou krásně zelné co zpříjemňuje okolí i výše teploty v těchto tropických dnech. Je to také jediný přístřešek na středu nástupiště pro linky na Hlavní nádraží, resp. směr Starý Lískovec.

Admin
Author: Admin