Regiojet zavádí na dálkových linkách první třídu

Ač je mediálně známější Regiojet a obnovuje svoji flotilu patrovými vozy značky Setra S531DT, které před pár dny představil novinářům, tak nejde o prvního dopravce, který provozuje první třídu ve svých vozech.

Reklamy

Absolutním vítězem je v Česku málo známý Nobless Line, který provozuje autobusy Setra s restaurací ve spodním patře na pravidelné lince z Prahy do Švýcarska. Měl by to být po právě uváděn on, kdo je elitou v oboru dálkové a mezinárodní dopravy. Přesto na trhu je známější a větší Regiojet. Ten pořizuje 20 patrových vozů Setra. Ve vozech najdete 58 míst, z nichž 20 sedadel ve spodním podlaží je typu Setra Voyage Ambassador a 38 sedadel v horním podlaží v exkluzivním uspořádání 2+1 typu Setra Ambassador VIP, která krom širšího sedáku nabízí VIP loketní opěrky a nastavitelné hlavové opěrky se signovanými výšivkami.

Všechna sedadla jsou čalouněna kůží v temně černém odstínu s „diamantovým“ prošíváním, osvěžené světle šedými elementy a doplňky v karbonovém dekoru. Integrovaný zábavní systémem FUNTORO s vlastní obrazovkou, nabíjecí zásuvky USB Typu A+C, 230 V zásuvka a extra stabilní stolek je k dispozici pro každé sedadlo. Toto nastavení služeb je už zavedeným základem služeb Regiojet, který přivedl na trh tuto zcela neznámou službu. Vozy budou nasazovány na spojích do Paříže, Londýna, do Německa či na Budapešť a Vídeň.

Mimořádný zážitek z cesty zajistí prémiový automatický kávovar WMF na horké nápoje, výdejník na čerstvou chlazenou vodu a vestavěný samoobslužný automat na chlazené občerstvení Frenzel FOAS 170. Samozřejmostí je již tradiční sestava v čele s pětisetkoňovým motorem OM 471, automatizovanou převodovkou PowerShift, adaptivním tempomatem, či Bi-LED světlomety.
Foto Daimler Buses ČR
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Regiojet zavádí na dálkových linkách první třídu”

Comments are closed.