• Út. Srp 16th, 2022

První pomoc poskytnula řidička DPmB

Srp 6, 2022 , , , ,
Stránka navštívena: 57
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 22 Sekund

Nejenom těžký život řidiče MHD je každou směnu, ale i při poskytnutí první pomoci. O tom se přesvědčila řada řidičů v dopravě. Ta poslední před pár dny poskytovala první pomoc zhroucenému muži na Červeném Kopci, kudy jela s autobusem MHD v Brně. Volala na dispečink a podle rad záchranné služby se snažila zachránit muže. I když měla spoj linky, který jezdí zvláště pro starší generaci a vozíčkáře, který jezdí co 2 hodiny, spěchala pomáhat a nečekala, že to udělají jiní. Bohužel i přes snahu zachránit muže se ji to nepodařilo. Ukázala tak nejenom svůj postřeh a ochotu pomáhat, i když to nezavinila. 

Další nehoda se odehrála v pondělí krátce po ránu pod vozovnou Medlánky, kde došlo ke sražení cyklisty. Ten po oživovacích pokusech byl předán do péče Záchranné služby. O kousek dál ve směru do centra města měla smůlu řidička tramvaje na lince 1. Na zastávce Jungmanova doslovně vběhnul pod kola tramvaje starší muž. Snažil se doběhnout tramvaj, která vjížděla do zastávky. V prostoru zastávka tramvají došlo ke jeho sražení. První pomoc v tomto případě poskytovala hlídka Policie ČR. Na zastávce MHD volal záchrannou služby první pomoc jeden z cestujících (pracovník magistrátu města Brna na cestě do práce). I zde se ukázalo že řidiči nejenom MHD mají potřebu mít hodně silné nervy. Starší muž silně krvácel z hlavy a byl v bezvědomí transportován do nemocnice. 

Dopravní podnik města Brna má pro tyto případě ve vozovně Pisárky k dispozici psychologickou pomoc pro své řidiče, kteří se mohou cítit vynervovaní a potřebují psychologickou pomoc. Ne vždy se vše podaří a vrátí se do služby daný řidič po takové nehodě. 

Foto DPmB,a.s.

Podobné články k tématu  Renault prodává podíl v ruském Avtovazu s opcí zpětného odkupu
Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi