Průlom pro rychlé nabíjení elektrických nákladních vozidel – Volvo Trucks spouští novou službu

Síť pro rychlé nabíjení elektrických nákladních vozidel je klíčovou součástí přechodu k udržitelnější těžké dopravě. Ve Švédsku je v letech 2023 a 2024 plánováno otevření celkem 130 nabíjecích stanic. Stanice provozuje několik různých společností a Volvo Trucks je jedním ze zúčastněných partnerů.

Společnost Volvo Trucks nyní spouští novou službu, která umožňuje dopravcům najít nabíjecí stanice a získat k nim přístup. Služba bude nejprve spuštěna ve Švédsku* a další trhy v Evropě a dalších částech světa budou následovat.

„Toto je skutečný průlom v elektrifikaci těžké dopravy. Naši zákazníci budou mít přístup k veřejným rychlonabíječkám po celém Švédsku, takže přechod na elektřinu je snazší než kdy dříve,“ říká Roger Alm, prezident Volvo Trucks.

Nová služba je otevřená pro všechny značky nákladních vozidel a zobrazuje všechny nabíjecí stanice vhodné pro těžká nákladní vozidla bez ohledu na to, kdo je provozuje. Uživatel může platit za nabíjení prostřednictvím nové platformy: v blízké budoucnosti bude možná i rezervace doby nabíjení.

„Zákazníci budou moci získat spolehlivé informace o tom, kde najdou nabíjecí stanice pro těžká elektrická nákladní vozidla, a mohou si být jisti, že platí spravedlivou tržní cenu bez skrytých poplatků. S možností dobře naplánovat trasu dopředu a s minimem administrativy jsem přesvědčen, že jde o důležitý krok k tomu, aby se elektrická nákladní vozidla stala u majitelů vozových parků ještě oblíbenější,“ říká Roger Alm.

Společnost Volvo Trucks úzce spolupracuje s provozovateli nabíjecích stanic po celém světě na co nejplynulejším a nejrychlejším rozšíření nabíjecí sítě a služeb.

Volvo Trucks, nedílná součást Volvo Group, také buduje nabíjecí infrastrukturu prostřednictvím Milence, společného podniku vytvořeného s Daimler Truck a Traton Group. Výsledkem partnerství bude instalace a provoz nejméně 1 700 vysoce výkonných nabíjecích bodů pro zelenou energii na dálnicích a v jejich blízkosti a také v logistických centrech po celé Evropě. Infrastruktura nabídne nabíjení všem těžkým bateriovým elektromobilům bez ohledu na značku.

Takto funguje nabíjecí služba Volvo Trucks:

  • Služba nabíjení je součástí Volvo Connect, rozhraní společnosti Volvo Trucks pro digitální služby.
  • Zákazník může najít a zaplatit nabíjení prostřednictvím aplikace Volvo Connect a mobilní aplikace. Digitální mapa ukazuje nabíjecí stanice a jejich dostupnost. V blízké budoucnosti bude možná rezervace doby nabíjení.
  • Zákazník při příjezdu k nabíjecí stanici použije kartu nebo mobilní aplikaci k identifikaci a zahájení nabíjení.
  • Zákazník obdrží jednu konsolidovanou fakturu.

*Nabíjecí služba Volvo poskytne v první vlně bezproblémový přístup k 29 nabíjecím stanicím provozovaným OKQ8. Nabíjecí stanice budou napájeny zelenou elektřinou.

Foto Volvo Trucks

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Průlom pro rychlé nabíjení elektrických nákladních vozidel – Volvo Trucks spouští novou službu

  1. Průlom pro rychlé nabíjení elektrických nákladních vozidel – Volvo Trucks spouští novou službu – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 18/10/2023 at 11:14

    […] Continue reading Průlom pro rychlé nabíjení elektrických nákladních vozidel – Volvo Trucks … […]

Comments are closed.

%d